Najstaršia žena na svete radí, v čom spočíva tajomstvo dlhovekého a spokojného života

0
pixabay

Reklama/advertisment:

Asi sa všetci zhodneme na tom, že šťastný život nespočíva len v jeho kvantite, ale aj v kvalite. Chceli by ste sa dožiť stovky ako uhundraný a nespokojný dôchodca, ktorého životným poslaním je buzerovať všetkých navôkol? No nová “najstaršia žena na svete,” tvrdí, že základom je správne naladenie a vnútorná spokojnosť. 

Reklama/advertisment:

Tento týždeň zomrela najstaršia žena na svete, Emma Morano. Novou rekordmankou sa tak stala 117-ročná Jamajčanka, Violet Mosse-Brown, ktorú blízki volajú “Teta V.”

twitter/CNN

Violet má veru o čom rozprávať. Narodila sa 10. marca 1900 a zažila hocičo. Je poslednou žijúcou osobou na svete, ktorá zažila vládu kráľovnej Viktórie, prežila obe svetové vojny a taktiež prežila prudký rozvoj technológií, ktoré my dnes berieme ako úplnú samozrejmosť. Vie, aké to je, keď po cestách začali premávať prvé automobily, do oblakov sa vznieslo prvé lietadlo či ľudia začali používať telefón a počítač. V čom teda spočíva tajomstvo jej dlhovekosti?

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Vyhýba sa trom potravinám

Teta neje bravčové mäso a kuracinu a nepije rum. Tvrdí, že alkohol je metlou ľudstva a preto je lepšie sa mu úplne vyhýbať. Miluje však ryby, občas si dá hovädzinu.

Nebojí sa tvrdo pracovať

Podľa magazínu Observer  Mosse-Brown a jej zosnulý manžel pracovali ako pestovatelia trstiny. Neskôr sa jej manžel stal správcom na miestnom cintoríne a “Teta V.” sa s radosťou starala o knihy. Mosse-Brown tvrdí, že v súčastnosti už síce nepracuje, ale to neznamená, že by spomalila. Napriek svojmu vysokému veku je aktívna, starobu neberie ako výhovorku.

Kľúčom k dlhovekosti je pozitivita

Priatelia a rodina  pani Mosse-Brownovej si vychutnávajú spoločnosť tejto pozitívnej pani, ktorá má napriek vysokému veku stále jasnú myseľ. Rodine číta a recituje básne a spomína na príbehy z mladosti, ktoré by už inak dávno zapadli prachom zabudnutia.