Čo vám váš zubár nepovie: Toto sú tie najväčšie tajomstva stomatológov

0
Photo by Peter Kasprzyk on Unsplash

Reklama/advertisment:

Krásny, zdravý chrup na nás číha takmer v každej reklame. Aj vy sa môžete usmievať na svet, pričom sa nemusíte hanbiť za svoje zúbky. Stačí si osvojiť zopár návykov, pretože podľa viacerých stomatológov vedieť sa správne starať o svoj chrup je umenie. Ako teda na to? Čo robíme zle? Je bolesť zubov to najhoršie? Poprední svetoví stomatológovia vyzradili svoje tajomstvá, o ktorých je dobré vedieť.

#1 Bolesť NIE je to najhoršie

Reklama/advertisment:

Mnohí ľudia si myslia, že dokiaľ ich nebolia zuby, nič sa nedeje. To je však omyl. O zuby sa treba starať práve vtedy, keď nebolia. Netreba čakať, kým vám bolesť zubov nedovolí spať.

#2 Minimálne dvakrát do roka

Ak chcete mať zdravé zuby, v prvom rade musíte prekonať svoj strach. Nestačí prísť len raz ročne na preventívnu prehliadku. Stomatológovia odporúčajú návštevu minimálne dvakrát za rok. Aj to len v prípade, že máte zdravé zuby. Ak sa vám kazia, alebo máte nejaké iné problémy, treba sa ukázať určite častejšie.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Photo by Daniel Frank on Unsplash

#3 Len zubná kefka nestačí

Ľudia zabúdajú na hygienu ústnej dutiny. Nestačí len zubná kefka, naučte sa čím skôr používať dentálnu niť. Učte to už aj malé deti. Čistota zubov je základ.

#4 Minimálne 10 minút

To je podľa stomatológov dolná hranica, ktorú by sme mali stráviť umývaním zubov. Niektorí experti si však stihnú vyčistiť zuby aj za pár sekúnd. O kvalite takéhoto čistenia sa však dá polemizovať.