Vertikálne záhrady – živé steny, jednoduchý spôsob ako zvýšiť produktivitu na pracovisku

0

Reklama/advertisment:

Vertikálne záhrady alebo aj takzvané živé steny sa vo svete stávajú čoraz populárnejšie., pretože majú hneď niekoľko výhod sú určené aj najmä do interiéru ale sú vhodné aj do exteriéru. Rastliny vo vertikálnych záhradách sú väčšinou  pestované v  tzv. hydroponickom roztoku. Nevylučuje sa však využitie kokosového vlákna alebo aj bežnej pôdy v črepníkoch. Závisí od účelu vertikálnej záhrady.

Záhrady

Zdroj: pinterest.com

Reklama/advertisment:

Jednou z hlavných výhod vertikálnych záhrad je šetrenie miesta a možnosť ju umiestniť takmer kdekoľvek Môžete mať si svoj prírodný kútik , vďaka ktorému budete môcť uniknúť každodennému stresu kdekoľvek vám napadne, trebárs aj vo vlastnej obývačke. Pomocou vertikálnych záhrad môžete  vypestovať  dokonca aj zeleninu na oveľa menšom priestore. Trebárs uprostred mesta na balkóne. Koho by nelákala predstava odtrhnúť si každé ráno čerstvú paradajku či uhorku a podobne bez nutnosti bývať v dome s veľkou záhradou.

Zdroj: pinterest.com

V meste sa môžu využívať navyše ako prirodzené čističe vzduchu od prachu a smogu.  To všetko vďaka schopnosti rastlín spracovať oxid uhličitý, ktorý vydychujeme a jeho premene na kyslík. Popritom vertikálne steny čistia vzduch aj tým, že  pohlcujú prach z okolitého prostredia.  Navyše vzduch zvlhčujú, čo nás uchráni od dýchacích ťažkostí. Ak sa natiahnu na fasádu budov prirodzene regulujú teplotu budovy, pôsobia teda ako prírodná klimatizácia izolácia.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Balkóny

Zdroj: pinterest.com