Má to zmysel: Fakulta elektroniky a informatiky STU

0

Reklama/advertisment:

Uži si budúcnosť!

  • 99 % absolventov sa uplatní
  • 2 940 € je priemerný plat absolventa po 5 rokoch praxe

Reklama/advertisment:

Byť čerstvým absolventom a zároveň odborníkom v odvetví s 5 ročnou praxou? Na Fakulte elektroniky a informatiky STU to už nemusí byť iba sci-fi, ale stáva sa to realitou. Úspešnosť uplatnenia sa na trhu práce je pre našich absolventov dlhodobo na úrovni 99 %. Už v rámci štúdia máš totiž možnosť pracovať so špičkovými firmami na Slovensku, ktoré spolupracujú s fakultou. Nie len, že si zarobíš a získaš skúsenosti, ale zvýšiš si tak aj svoju trhovú hodnotu.

Fakulta elektroniky a informatiky STU disponuje najmodernejšími technológiami a špičkovou výbavou, ktorú využívajú aj odborníci z rôznych odvetví. Ako bonus je k dispozícii aj novovybudované Coworkingové centrum, kde je priestor pre nové nápady a tvorbu jedinečných projektov. Zaujímaš sa napríklad o robotiku? Fakulta spolupracuje aj s Národným centrom robotiky a Národným laserovým centrom.

Zatiaľ čo väčšina absolventov iných škôl si bude po štátniciach prax iba získavať, absolvent FEI STU má pred nimi 5 ročný náskok.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Vyberte si z ponuky zaujímavých študijných programov

Čakajú ťa tieto študijné programy:

Aplikovaná informatika

Hľadáš uplatnenie ako programátor alebo systémový analytik? V dnešnej dobe sú pre dynamicky sa rozvíjajúce firmy nevyhnutnosťou zamestnanci, ktorí ovládajú CRM či cloudy. Ak si zvolíš Aplikovanú informatiku, naučíš sa pracovať s najmodernejšími softvérmi a zariadeniami.

Automobilová mechatronika

Zaujímate sa o to, ako funguj veci okolo nás? Chceli by ste sa podieľať na stavbe lietadiel, lodí, spotrebnej elektroniky alebo dronov? Mechatronika umožňuje rýchlu a efektívnu tvorbu nových produktov a aplikácií. V rámci štúdia sa naučíte pracovať s reálnymi zariadeniami a modernými softvérovými nástrojmi.

Elektroenergetika

Chcel by ste prispieť do vývoja obnoviteľných zdrojov energie? Zaujímaš sa o najnovšie technológie, elektroizolačnú technikú alebo riadenie elektrických strojov? So študijným odborom Elektroenergetika získaš znalosti z oblasti svetelnej techniky, naučíš sa napríklad ako navrhnúť svietidlá pre automobily, osvetľovať priestory v domácnosti, úrade alebo priemysle. Spoznáš princíp a fungovanie elektrických strojov, pohonov a výkonovej elektroniky.

Elektronika

Premýšľal si niekedy nad tým, ako fungujú najnovšie mobilné telefóny, tablety či počítače? Bavia ťa rôzne technologické vychytávky, vývoj novej elektroniky, analytické zariadenia, či diagnostické sondy? Počas štúdia Elektroniky sa naučíš porozumieť najzložitejším zariadeniam a tvoriť najrozličnejšie obvody a súčasti hardvérov.

Elektrotechnika

Mikropočítače, výkonová elektronika, počítačové videnie, prenos údajov, automatizované systémy alebo snímače fyzikálnych veličín. Ak sa zaujímaš o fungovanie a svet elektrotechniky, hľadáš uplatnenie v priemysle alebo sa chceš podieľať na vývoji nových progresívnych materiálov, si tu správne.

Jadrové a fyzikálne inžinierstvo

Chceš lepšie porozumieť fyzikálnym vedám, jadrovej fyzike a technike, či jadrovej energetike? Zaujímaš sa o urýchľovače, jadrové elektrárne a fyzikálne procesy v materiáloch? Na Jadrovom a fyzikálnom inžinierstve sa naučíš diagnostikovať materiály a budeš sa spolupodieľať na príprave nových nanomateriálov a biomateriálov pre rôzne aplikácie.

Robotika a kybernetika

Zaujímaš sa o fungovanie sofistikovaných strojov, navigačných prístrojov vo vesmírnych centrách alebo o zariadenia v moderných domácnostiach? Chcel by ste sa podieľať na vývoji umelej inteligencie, robotov alebo bezpilotných lietadiel? Vyplň prihlášku a začni študovať bez prijímacích pohovorov.

Telekomunikácie

Vďaka prelomovým technologickým objavom sme v dnešnej dobe schopní komunikovať takmer s kýmkoľvek na celom svete v priebehu niekoľkých sekúnd. Prenikni do tajov telekomunikačných technológii, sietí a služieb, ako aj do mobilných a satelitných systémov. S nami zvládneš problematiku digitálneho spracovania signálov. Vyplň prihlášku a študuj bez prijímacích pohovorov!

Kozmické inžinierstvo

Staň sa súčasťou misie na Mars! Na Fakulte elektroniky a informatiky STU na Teba čakajú exkluzívne prednášky Dr. Musilovej zo simulovanej misie na Mars iba na FEI STU. Pridaj sa k vesmírnemu programu!

Bez prijímacích pohovorov

Prihlás sa na FEI STU a môžeš získať štipendium! Úspešný študent môže tento rok dostať až 1 440,- € od druhého ročníka a 1 020,- € od prvého ročníka. FEI STU tak rozdelí študentom prostredníctvom štipendií viac ako 490 tisíc €. Štipendiá môžeš získať aj za mimoriadne výsledky dosiahnuté v oblasti výskumu a vývoja, alebo za reprezentáciu fakulty v umeleckých alebo športových súťažiach.

Stačí si podať prihlášku a si u nás. Tak neváhaj a prihlás sa, stojí to za to!

Prihlás sa ešte dnes: E-PRIHLÁŠKA

Zdroj: klocher.sk