Kvalita verzus kvantita: Toto sú dôkazy toho, že medzi týmito dvoma pojmami je diametrálny rozdiel

0
Photo by Tamara Bellis on Unsplash

Reklama/advertisment:

Dnešné spotrebiteľské nastavenie spoločnosti nás núti neustále nakupovať. Na nový sveter či kabát už nemusíme čakať do Vianoc. Veci sa pre väčšinu z nás stávajú cenovo dostupnejšie, čo je síce na jednej strane výhoda, no na druhej strane sme tak zbytočne zahltení množstvom harabúrd, ktoré nutne nepotrebujeme k životu. Skutočne viac záleží na kvantite vecí než na ich kvalite? Máme dôkazy toho, že to je presne naopak.

Reklama/advertisment:

Pretože kvalitné veci naozaj stoja za to.

#1 Topánky

Topánky sú to, čo nás nosí. Ak máte prácu, pri ktorej ste neustále na nohách, nebojte sa investovať do kvalitnejšej obuvi. Neoplatí sa vám mať tucet trendových sandálov, keď v nich nedokážete chodiť.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Photo by Radek Skrzypczak on Unsplash

#2 Medziľudské vzťahy

Môžete mať okolo seba kopec známych, no i tak sa nebudete mať komu zdôveriť. Aj v prípade medziľudských vzťahov naozaj platí, že menej je viac. Budujte vzťahy založené nie na kvantite, ale na kvalite. Pretože tie naozaj stoja za to.

#3 Práca

Aj vy sa s obľubou púšťate naraz do viacero činností? Dajte si pozor, pretože sa môžete popáliť. Oveľa efektívnejšie je pustiť sa do jednej veci, ktorej sa budete venovať naplno, než zbytočne trieštiť svoju pozornosť. Možno urobíte menej úloh, no zato budete spokojní s výsledkom.