Zbaľte sa ako profesionál: Toto sú tie najlepšie rady od letušiek

0
Photo by Anete Lūsiņa on Unsplash

Reklama/advertisment:

Či sa už chystáte odletieť iba na pár dní, či na dlhšie obdobie, balenie kufra je vždy drina. V snahe nič nezabudnúť do kufra neraz nahádžeme množstvo zbytočností. Najmä pri nízkonákladových letoch je však dôležité naučiť sa baliť rýchlo, ekonomicky a efektívne. Toto sú tie najlepšie rady od letušiek, ktoré vám uľahčia balenie:

 #1 Uteráky nechajte doma

Photo by Dom J from Pexels

Reklama/advertisment:

Drvivá väčšina hotelov či penziónov dáva svojím hosťom k dispozícii aj uteráky. Trepať XXL osušku so sebou rozhodne nie je dobrý nápad. Zbytočne vám zaberie polovicu kufra. Ak si predsa len na izbe nenájdete svoj uterák, skúste poprosiť domácich o jeden, alebo si ho kúpte na miestnom trhu. Nestojí veľa a určite sa vám ho neoplatí trepať na ceste lietadlom.

#2 Menej je viac

Nemusíte so sebou brať celú skriňu, skúste sa uspokojiť s jednými šatami, ktoré sú univerzálne a môžete ich použiť na akúkoľvek príležitosť. Podľa letušiek by ste si nemali so sebou brať viac ako dva páry obuvi. Vychádzkovú obuv môžete mať na nohách, čo vám ušetrí dostatok miesta. Taktiež vám stačia jedny džínsy, dve tričká, spodná bielizeň a bežná kozmetika. Mimimalizmus je základ úspešného balenia.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

#3 Neskladajte, ale rolujte

Photo by Ylanite Koppens from Pexels