6 rád ako sa nezblázniť

0
Pozastavili ste sa pri nadpise tohto článku? Trošku priamy, možno trefný a čudný zároveň. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov s ktorými je o čosi ľahšie zvládať život plný prekvapení, zvláštnych ale aj všedných situácií no a hlavne sa z toho nezblázniť.

1) Uvedomte si, že keď sa hneváte, spôsobujete sebe zlo za cudziu hlúposť

Je prirodzené a ľudské sa občas nahnevať, no niektorí ľudia to s tým hnevom preháňajú.Často ľudí nahnevajú aj úplné maličkosti. Napríklad keď narazia na nepríjemnú predavačku, ktorá na ich otázku len stroho odvrkne.Treba si však uvedomiť, že každá minca má dve strany. Každý človek ma nejaké problémy, niečo sa mu deje a cez niečo prechádza. Preto buďme k sebe tolerantní a nevytvárajme zbytočne v sebe hnev, život je bez neho skutočne krajší.

2) Netrávte čas s ľuďmi, ktorí šíria negatívnu energiu

Určite ste už počuli myšlienku:  ,,Sme priemerom piatich ľudí s ktorými sa stretávame.” A teraz sa skúste zamyslieť nad touto vetou a zistíte , že je na nej čosi pravdy.
Netrávte čas s ľuďmi ktorí z vás priam vysávajú energiu ale naopak obklopte sa tými ľuďmi, ktorí vám niečo dajú alebo vás niečo naučia. Ľudia ktorí sa len sťažujú vám do života neprinesú nič dobré. Buďte s ľuďmi, ktorí sú šťastní inteligentní, múdri a úspešní. Samozrejme, pokiaľ ide o rodinu je to iné a ťažšie. Ak máte negatívneho člena rodiny musíte sa len poriadne obrniť.

3) Neberte všetko príliš vážne

Život prináša veľa ťažkých situácií treba si však uvedomiť, že na každú vec sa dá pozrieť z viacerých uhlov a nie všetko čo na prvý pohľad vyzerá tak zle je skutočne také zlé. Všetko sa dá vždy vyriešiť aj keď to niekedy vyzerá nemožné. Skúste si aspoň raz do týždňa nájsť čas na niečo, čo vám robí radosť a z čoho máte dobrý pocit. Niečo pričom dokážete vypnúť a nemyslieť na všetko zlé, ale naopak sa pozrieť na tie pekné veci vo vašom živote.
Ak by ste mali nad všetkým plakať a trápiť sa, spôsobujete problémy len samy sebe.  Takže hore hlavu a nezaoberajte sa vecami, ktoré nie sú také dôležité.

4) Nestavajte peniaze ako svoju prioritu

Veľa ľudí má zlý životný pocit práve kvôli tomu, že aktuálne majú menej peňazí alebo celkovo málo zarábajú. Nestavajte však svoje šťastie na materiálnych veciach ako sú aj peniaze. Stanete sa tak otrokom peňazí a nebudete vidieť nič iné. Mnoho ľudí je na peniazoch závislých, no neuvedomujú si to. Keď sa stanete otrokom peňazí, postupne si prestanete vážiť skutočné životné hodnoty. Verte či nie, mať veľa peňazí nie je vždy výhra. Je to šťastie, no pre ľudí, ktorí s nimi nevedia hospodáriť prekliatie. Peniaze vám možno zaručia slobodu, ale nie vždy prinesú šťastie. Dávajte si pozor.

 5) Neočakávajte veľa

Keď málo očakávate, nebudete sklamaní. Sklamanie je v dnešnom svete bežnou vecou. je to preto, lebo šudia sú často naivní, majú veľké očakávania od všetkého čo sa im v živote deje a keď to nevyjde, sú smutní, sklamaní a zdeptaní. Robte všetko na 100%, nepozerajte sa na druhých a neočakávajte uznanie. Nechcite dosiahnuť dokonalosť ani byť  perfektní.

6) Nezáviďte

Závisť prináša do života veľa hnevu, hádok, rozpadnutých vzťahov… Pozrite sa na to všetko inak. Ste to vy, ste tam kde ste, môžete byť inde… Všetko je to len na vás. To., že váš sused má nové auto a vy máte stále to isté už 15 rokov nie je dôvod na závisť a hnev. Prajte mu to. aj on to nejako musel dosiahnuť. Radšej vstaňte a robte niečo pre to aby aj vám na záhrade stálo nové auto.
Buďte vždy veselí, pozitívni a dobre naladení. Netrápte sa nad všetkým a nepripúšťajte si každú vec tak srdcu. Život máme len jeden.