Toto sú 4 najhoršie chyby, pri chudnutí. Robíte ich aj vy?

0
pixabay.com

Reklama/advertisment:

Ak viete, ako na to, môžete schudnúť jednoducho a efektívne. Podľa  odborníkov je však dôležité, aby sme si dávali reálne ciele. Ak schudnete za mesiac 10 kilogramov, s veľkou pravdepodobnosťou ich čoskoro získate naspäť. A nielen to. Dostanete aj nevyžiadaný bonus vo forme nadbytočných kilogramov, ktoré sú najčastejším dôsledkom JOJO efektu. Pri chudnutí ľudia neraz stúpajú na tie isté hrable a robia chyby, kvôli ktorým nikdy neschudnú.

Toto sú 4 najčastejšie z nich.

1. Hladovanie

Reklama/advertisment:

Ak celé dni nejete takmer nič, pretože sa bojíte, že inak priberiete, zmeňte svoje myslenie. Pretože strach je absolútne zbytočný. V skutočnosti mnoho ľudí trpí nadváhou práve preto, že jedia málo. Počas dňa hladujú, pričom večer sa snažia dobehnúť to, čo zameškali. Vášmu telu prospeje oveľa viac, keď budete jesť častejšie v malých dávkach, ako celodenná hladovka s večernou “prepadovkou” chladničky.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

pixabay.com

Samozrejme, je dôležité vyberať si potraviny bohaté na živiny a nie pochutiny s nulovou výživnou hodnotou.

2. Vylúčenie dôležitej zložky z jedálnička

Na to, aby naše telo správne fungovalo, potrebuje dostatok energie a živín, ktoré dostáva z nášho jedálnička. Ak sa celé dni budete pchať len mäsom a zeleninou, čoskoro budete mať deficit sacharidov. Okrem toho, takýto extrémny spôsob stravovania sa nedá dodržiavať po celý život.