Toto potrebuje vaše telo v zime!

0
V chladnom počasí je naše telo náchylnejšie. Je veľmi dôležité si uvedomiť, že v zime je treba si dávať na telo oveľa väčší pozor. Ako sa oň teda správne starať?

Vlasy

Vlasy poškodzuje aj teplo,ale aj chlad a zima. Prvoradá je vhodná maska alebo olej. Určite už poznáte svoje vlasy a tak iste viete, čo vám vyhovuje viac. Na trhu je naozaj veľké množstvo produktov, stačí si len vybrať ten správny. Okrem týchto produktov dôkladne vyberajte aj šampón a vlasy si neumývajte v príliš horúcej vode, rýchlo sa tak vysušujú. V chladnom období nezabudnite používať vlasové oleje .
 

Pery

Okrem pravidelnej hydratácie v podobe balzamu je dôležité perám občas dopriať aj peeling. Zbavíte sa tak sa tak odumretých častí vašich pier. Keď vyberáte hydratáciu pier pozerajte sa na obsah vody v produkte. Radšej vezmite produkt, ktorý vodu takmer neobsahuje. Nezabudnite balzam na pery nosiť stále pri sebe.
 

Pleť

Pleť potrebuje špeciálnu starostlivosť cely rok, no v zime je to jedna z časti pokožky, ktorá je priamo vystavovaná chladu. Preto je treba ju dobre ,,zahriať,, správnou starostlivosťou. Doprajte si čistiace mlieko, tonizačnú vodu, denný aj nočný krem. Raz do týždňa peeling a pleťovú masku. Najlepšie nejakú s hydratačným účinkom.

Pokožka

Pokožka na tele je síce zakrytá oblečením ale zima na ňu vplyva tak isto. Preto nezabúdajte každý večer po sprche použiť kvalitné hydratačné telové mlieko. Taktiež aj pri pokožke platí, že horúca voda ju vysušuje. Preto v zime skúste buď obmedziť horúci kúpeľ. Netrávte kúpaním veľa času pretože v zime to pokožka viac pociťuje.
 

Oči

V zimnom období ma mnoho ľudí problém so začervenaním a suchým, ba až pálivým pocitom v očiach. Skúste si preto zaobstarať očné kvapky ak máte nejaký podobný problém a starajte sa tak aj o svoje oči.
 

Zápaly

Zápaly sa týkajú v mnohých prípadoch najmä žien. Zápaly močových ciest sú veľmi nepríjemnou záležitosťou a preto by sme mali podniknúť všetky potrebné opatrenia aby ste sa im vyhli. Dobre sa oblečte aj keď vonku nie je až tak chladno, pite dostatok vody a užívajte vitamín C. Doprajte si k jedlu alebo len tak ku televízii brusnice, ktoré priaznivo pôsobia na zdravie močových ciest. Taktiež môžete vyskúšať urologický čaj, ktorý je veľmi dobrou prevenciou voči týmto zápalovým ochoreniam.

Chrbtica

Prechladnúť v zime dokáže človek raz-dva. Tu to zase závisí len od toho ako sa oblečieme. Chrbát by mal byť vždy v teple. Aj keď idete od niekial, kde ste sa napríklad zapotili, nechajte si bundu na sebe. Pocitovo je vám možno teplo ale vaše telo v skutočnosti hovori niečo iné.