Reklama/advertisment:
Deti nie sú naším majetkom. Sú samostatnými bytosťami, ktoré majú svoj vlastný život. Na to, aby sme ich vychovali, nestačí, ak ich zahrnieme len zákazmi a príkazmi. Najmä dospievajúca mládež sa autoritatívnym spôsobom komunikácie čoraz viac vzdiaľuje od svojich rodičov. Skutočná komunikácia je založená na láske a pozornosti. Samozrejme netreba zabudnúť na hranice, ktoré sú esenciálne v každom vzťahu.
Reklama/advertisment:
Ak chcete deťom pomôcť nájsť samých seba, je dôležité, aby ste sa vy sami stali ich vzorom, naučili sa ich skutočne počúvať a poradili im v chvíľach, keď sú zmätení. Toto je 6 esenciálnych rád, ktoré by si mal od svojich blízkych vypočuť každý tínedžer.
Nauč sa povedať “nie”
Dospelí nemajú patent na rozum. Aj oni sa môžu mýliť a ak máte pocit, že od vás vyžadujú niečo, s čím absolútne nie ste stotožnení, zastavte ich. Schopnosť povedať “nie” nerobí z nás egoistov, ale nám pomáha stanoviť si vlastné hranice. Nezabúdajte pomáhať ostatným, naučte sa dívať sa na okolitý svet z nadhľadu, no buďte si vedomí toho, že máte právo použiť aj zápornú odpoveď.
Reklama/advertisment:
Reklama/advertisment:
Zmaž všetko, čo sa môže použiť proti tebe
V období dospelosti sa človek rapídne mení. Možno v 15-tich vám príde šialene vtipné video, ktoré uráža dôstojnosť druhého človeka. Z času na čas sa pozrite na svoj profil kritickejším pohľadom. Zmažte všetko, s čím nie ste spokojní. Aj vo virtuálnom svete si vytvárate určitý obraz o sebe, čo sa nemusí vždy stretnúť s pochopením okolia. Najmä v období, keď si budete hľadať prácu, vás môže vaša virtuálna minulosť nepekne dobehnúť.