Potrebujú lásku a pozornosť: Toto je 6 esenciálnych viet, ktoré potrebuje počuť od svojich rodičov každý tínedžer

0

Reklama/advertisment:

Prijať zmeny, ktoré sa s naším telom dejú v období dospievania, môže byť niekedy náročné. Neraz máme najviac komplexov z nášho výzoru. Po čase sa však na náš vzhľad budeme dívať inak. Jedinečné výzorové črty môžu byť neskôr našou prednosťou, ktorou sa líšime od okolia. Každý tínedžer občas potrebuje počuť, že je nádherný. Pretože je to naozaj tak…

Neboj sa vyjadriť svoje city

Reklama/advertisment:

Tínedžeri milujú svojich rodičov. Teda väčšina z nich určite. Niekedy sa však cítia trápne a preto svoje city skrývajú za prílišnú chladnosť. Je dobré im pripomenúť, nech aspoň niekedy povedia blízkym, že ich majú radi. Starí rodičia či rodičia tu nebudú navždy. A možno raz príde čas, kedy bude na akékoľvek vyznanie lásky už príliš neskoro.

Prepáč mi!

Photo by Rob Tol on Unsplash

Aj rodičia by sa mali vedieť ospravedlniť svojim deťom. Nie je to znak slabosti. Práve naopak. Ak niečo prešvihli alebo emocionálne/fyzicky či iným spôsobom ublížili svojim potomkom, mali by sa vedieť ospravedlniť. Niekdy dve (ne)obyčajné slovká: “Prepáč mi,” urobia viac, než siahodlhá prednáška.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Nedovoľ, aby ti emócie zastreli logický úsudok

Pod vplyvom emócií vieme robiť zbrklé, väčšinou nerozumné rozhodnutia. Preto je dôležité učiť deti už odmala, aké je potrebné naučiť sa kontrolovať svoje myšlienky a emócie. Tak skôr dospejú v krízových situáciách k rozumným rozhodnutiam. Pretože budú vedieť, ako veľmi každá voľba v ich živote ovplyvňuje ich ďalšiu budúcnosť.