Potrebujú lásku a pozornosť: Toto je 6 esenciálnych viet, ktoré potrebuje počuť od svojich rodičov každý tínedžer

0
pxhere.com

Reklama/advertisment:

Deti nie sú naším majetkom. Sú samostatnými bytosťami, ktoré majú svoj vlastný život. Na to, aby sme ich vychovali, nestačí, ak ich zahrnieme len zákazmi a príkazmi. Najmä dospievajúca mládež sa autoritatívnym spôsobom komunikácie čoraz viac vzdiaľuje od svojich rodičov. Skutočná komunikácia je založená na láske a pozornosti. Samozrejme netreba zabudnúť na hranice, ktoré sú esenciálne v každom vzťahu.

Reklama/advertisment:

Ak chcete deťom pomôcť nájsť samých seba, je dôležité, aby ste sa vy sami stali ich vzorom, naučili sa ich skutočne počúvať a poradili im v chvíľach, keď sú zmätení. Toto je 6 esenciálnych rád, ktoré by si mal od svojich blízkych vypočuť každý tínedžer.

 Nauč sa povedať “nie”

Photo by Isaiah Rustad on Unsplash

Dospelí nemajú patent na rozum. Aj oni sa môžu mýliť a ak máte pocit, že od vás vyžadujú niečo, s čím absolútne nie ste stotožnení, zastavte ich. Schopnosť povedať “nie” nerobí z nás egoistov, ale nám pomáha stanoviť si vlastné hranice. Nezabúdajte pomáhať ostatným, naučte sa dívať sa na okolitý svet z nadhľadu, no buďte si vedomí toho, že máte právo použiť aj zápornú odpoveď.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Zmaž všetko, čo sa môže použiť proti tebe

Photo by Thought Catalog on Unsplash

V období dospelosti sa človek rapídne mení. Možno v 15-tich vám príde šialene vtipné video, ktoré uráža dôstojnosť druhého človeka. Z času na čas sa pozrite na svoj profil kritickejším pohľadom. Zmažte všetko, s čím nie ste spokojní. Aj vo virtuálnom svete si vytvárate určitý obraz o sebe, čo sa nemusí vždy stretnúť s pochopením okolia. Najmä v období, keď si budete hľadať prácu, vás môže vaša virtuálna minulosť nepekne dobehnúť.

Si krásna bytosť

Photo by Jason Strull on Unsplash