Pripravte si skvelé raňajky: Toto je 5 (super)potravín, vďaka ktorým budete mať silu na náročný deň

0
Photo by Brooke Lark on Unsplash

Reklama/advertisment:

Možno ste sa aj vy zobudili do upršaného, studeného rána, počas ktorého nemáte ani najmenšiu chuť vytiahnuť nohy z postele. Avšak lenivosť nie je výhovorka a tak sa musíte vychystať na náročný deň. Ak už viete, že vás čaká množstvo povinností, je dôležité sa na ne vnútorne pripraviť. Pomocou meditácie si môžete vyčistiť hlavu, studená sprcha vás preberie k životu a skvelé raňajky vás naštartujú do nového dňa.

Reklama/advertisment:

Toto je 5 superpotravín, ktoré by nemali chýbať v jedálničku žiadneho zaneprázdneného človeka.

#1 Med

Photo by Christina Branco on Unsplash

Liečivé účinky medu poznali ľudia už odjakživa. Ak máte chuť na niečo sladké, súste miesto sladkých koláčikov siahnuť radšej po mede. Keďže obsahuje predovšetkým glukózu a fruktózu, v krvi nám tak rýchlo neklesne cukor a počas dňa nebudeme mať chuť siahať po sladkostiach, ktoré obsahujú len prázdne kalórie. Medom si môžete osladiť čaj, natrieť si ho na chlieb alebo si ním ochutiť ovsenú kašu. Med je potravina, ktorá ma naozaj širokospektrálne využitie.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

#2 Losos

Ak nad sladkými raňajkami ohŕňate nos, možno losos ulahodí vašim chuťovým bunkám. Obsahuje množstvo esenciálnych mastných kyselín, je sýty a tak vám na zasýtenie stačí naozaj len kúsok. Vďaka vysokému obsahu vitamínov B je skvelým bojovníkom proti únave.

#3 Vajíčka

Photo by Katherine Chase on Unsplash