Schudnite dvakrát rýchlejšie: Vedci poukázali na zaujímavé faktory, ktoré zohrávajú pri chudnutí kľúčovú úlohu

0
pixabay.com

Reklama/advertisment:

Príčin priberania je mnoho. V prvom rade je to volanie tela po zmene. Práve kilami navyše, ktoré sa na nás lepia rýchlosťou blesku, nám náš organizmus dáva najavo, že niečo nie je v poriadku. Po sladkostiach neraz siahneme automaticky. Zaháňame nimi hlad, psychické vypätie či oboje. Ak aj vaša hmotnosť rastie rýchlosťou blesku, je nevyhnutné sa zastaviť a objektívne sa pozrieť na svoj život. Pred čím utekáte? S čím ste nespokojní? Určite nájdete v svojom živote množstvo vecí, ktoré je nevyhnutné zmeniť. Kilá navyše vonkoncom nie sú len estetickým problémom. So sebou nesú množstvo zdravotných rizík, ktoré netreba brať na ľahkú váhu.

Reklama/advertisment:

Ak ste už skúšali všeličo, no všetko viedlo k neúspechu, možno vám pomôžu výsledky najnovších štúdií, v ktorých sa vedci bližšie pozreli na problematiku chudnutia. Prišli k naozaj zaujímavým záverom:

 Čas zohráva v chudnutí kľúčovú rolu 

Adnin Zaman, hlavný autor štúdie, tvrdí, že môžete úspešne schudnúť aj bez toho, aby ste radikálne zmenili spôsob stravovania. Podľa neho správne načasovanie raňajok a večere môže pri chudnutí zohrať dôležitú úlohu. Potvrdila to aj štúdia publikovaná v  Journal of Nutritional Science. Tá celkovo trvala 10 týždňov, počas ktorých účastníci výskumu posunuli čas svojich raňajok o 90 minút neskôr, zatiaľ čo večerali o 90 minút skôr, než obvykle.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

pixabay.com

Aby to mali jednoduchšie, vedci im v intervale neskorých raňajok a skorých večerí dovolili jesť čokoľvek, na čo mali chuť. A výsledok? Ten prekvapil aj samotných vedcov. Tí dobrovoľníci, ktorí skutočne urobili zmenu a dodržiavali stanovený interval v jedení, schudli dvakrát viac než kontrolná skupina, ktorá jedla v obvyklých časoch. Výsledky tejto zaujímavej štúdie môžu nakopnúť mnohých, ktorí bojujú s nadbytočnými kilogramami. Ukazuje, že aj malá zmena dokáže veľa. Len sa na ňu musíme odhodlať.

Svoje sny si nechajte sami pre seba

Ak ste sa rozhodli schudnúť, je lepšie o tom nehovoriť vašim blízkym či priateľom. Ako dokazuje štúdia publikovaná v magazíne Pediatric Obesity, tí môžu byť pre nás práve tou najväčšou bariérou. Výsledky tejto štúdie jasne preukázali, že okolie nás môže začať deptať a vysmievať sa našej snahe zhodiť prebytočný kilogram. Neraz sa nás snažia spochybniť a vrátiť do starých koľají. Vedci v tejto štúdii dokázali, že kritika od tých najbližších je neraz jednou  hlavných príčin, prečo sa nám nedarí schudnúť. Preto ak ste sa rozhodli pre zmenu, nechajte si to pre seba.