Vďaka soli je ananás sladší. Toto je 7 bláznivých faktov, ktorým nebudete chcieť veriť

0
Photo by The Climate Reality Project on Unsplash

Reklama/advertisment:

V svete okolo nás sa dejú kadejaké veci. Mnohé z nich vnímame ako fakty, ktoré sa nedajú vyvrátiť. Na druhej strane sú fakty, ktoré znejú príliš bláznivo na to, aby sa zakladali na pravde. Ale je to naozaj tak. Vybrali sme pre vás 7 fascinujúcich faktov, ktoré vás naozaj pobavia.

#1 Ananás & soľ

Reklama/advertisment:

Ak ste si kúpili ananás, ktorý ešte celkom nedozrel, určite vám bude chýbať jeho výrazná chuť. Podľa portálu Brightside.me stačí, ak vyskúšate jednoduchý trik. Jemne ho posypte kuchynskou soľou. Tá dokáže znížiť horkú chuť potravín a tak paradoxne zvýši prirodzenú sladkosť ananásu.

Photo by Pineapple Supply Co. on Unsplash

#2 Aj krava má prízvuk

Len málokto z nás strávi svoj voľný čas v prítomnosti kráv. Ak by ste sa však poprechádzali po farmách v rôznych regiónoch, zistili by ste, že aj kravy majú svoj prízvuk. Preto mnohí chovatelia vedia rozpoznať, odkiaľ pochádzajú kravy, vďaka špecifickému akcentu, ktorý vydávajú pri múkaní.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

#3 Lotéria verzus asteroid

Aj vy pravidelne zaškrtávate “tie správne” čísla na tikete, v nádeji, že vyhráte lotériu? Späť na zem vás určite vráti zaujímavý fakt, ktorý tvrdí, že pravdepodobnosť výhry v lotérii je menšia, ako pravdepodobnosť toho, že vás zasiahne asteroid.  Šanca, že vyhráte v lotérii, je naozaj mizivá, približne 1: 195 miliónom, zatiaľ čo šanca, že zomriete kvôli zásahu mimozemského telesa je 1: 1 600 000. Nezúfajte. Dokiaľ máte zdravé ruky, zarobíte si na všetko, čo potrebujete.