Toto sú 4 najhoršie chyby, pri chudnutí. Robíte ich aj vy?

0

Reklama/advertisment:

Nevyhýbajte sa sacharidom, ani bielkovinám, ba dokonca ani tukom. Zdravé tuky, ktoré sú obsiahnuté v semiačkach, v niektorých druhoch olejov, tuniakoch či avokáde sú nevyhnutné pre náš organizmus.

3. Vylúčenie sladkého

Photo by Sheelah Brennan on Unsplash

Reklama/advertisment:

Nie je sladkosť ako sladkosť. To vieme všetci. Ak chcete schudnúť nadbytočné kilogramy, nemusíte sa rozlúčiť so sladkým. Dôležité je kontrolovať si hladinu cukru. Na raňajky si pokojne môžete dať ovsenú kašu osladenú medom či škoricou. Raz za čas si do nej môžete pridať kocku kvalitnej vysokopercentnej čokolády, ktorá vám doplní chýbajúci deficit sladkého. Oveľa efektívnejšie je dať si občas kúsok kvalitnej čokolády, než sa trápiť tým, že je to ten najväčší hriech.

4. Posadnutosť váhou

Ak ste sa skutočne rozhodli schudnúť a svoje rozhodnutie myslíte vážne, rozlúčte sa s váhou. Aspoň na mesiac. Číslo, ktoré sa na nej objaví, vás môže neustále miasť. Váhu nemusíte vyhodiť rovno do koša, skôr ju požičajte susedke a poproste ju, nech vám ju nevráti skôr, ako prejde vopred stanovená lehota.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Photo by Gesina Kunkel on Unsplash

Neustále váženie vás bude pokúšať. Neraz sa stáva, že keď začneme pravidelne jesť, nazačiatku priberieme kilo či dve. To mnohých demotivuje a tak sa prestanú pokúšať o zdravý životný štýl. Vy medzi nich nemusíte patriť. Dôležité je, ako sa cítite. Konieckoncov to, že chudnete, budete v prvom rade cítiť na svojom oblečení.