Nemôžete sa k ničomu dokopať? Zachrániť vás môže toto jednoduché 2-minútové pravidlo

0
Photo by Tom Morel on Unsplash

Reklama/advertisment:

Ak máte pred sebou horu povinností, určite nám dáte za pravdu, že najťažšie je do niečoho sa pustiť. Potom, keď sme už naplno ponorení v tomto procese, práca ide akosi samo. Avšak ako sa donútiť, aby ste neodkladali veci na dobu neurčitú? Podľa konzultanta  Davida Allena vám môže pomôcť toto jednoduché 2-minútové pravidlo.

Reklama/advertisment:

Tým, že nebudete len premýšľať o veciach, ale začnete (konečne) konať, si ušetríte nielen kopec času, ale aj sa budete vnútorne cítiť oveľa lepšie. Preto ho poďme spoločne vyskúšať.

Vždy si viete nájsť 2 minúty

Photo by Jaelynn Castillo on Unsplash

Dve minúty naozaj nie je veľa. Minimálne toľko nám zaberie kontrola sociálnych sietí či mailovej schránky. Avšak za túto dobu môžeme spraviť niečo skutočne užitočné. Pravidlo 2 minút, ktoré vám pomôže robiť veci oveľa efektívnejšie, má 2 časti. Ako sami uvidíte, nie je na ňom nič zložité.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

  1. Urobte to hneď

Ak viete, že úloha vám nezaberie viac než dve minúty, urobte to hneď. Za 2 minúty v pohode stihnete vysypať kôš, vyložiť umývačku či postlať si posteľ. Za túto dobu stihnete napísať aj krátky mail. Takýmto spôsobom vám odpadne množstvo nepríjemných drobností, na ktoré myslíte celý deň. Jednoducho o nich nepremýšľajte, ale urobte to. Je to jednoduché.