Smiech naozaj lieči. Týchto 5 benefitov je dôkazom toho, že smiech zohráva v našom živote kľúčovú úlohu

0
Photo by Jamie Brown on Unsplash

Reklama/advertisment:

Ľudia dostali do daru schopnosť smiať sa. Vďaka nej môžeme neraz prelomiť ľady, nadviazať vzájomný kontakt s druhým človekom či navzájom si porozumieť aj bez slov. Ak máte náladu pod psa, skúste sa usmiať. Hoci aj nasilu zdvihnite kútiky smerom k obočiu. Smiech má pre nás nemálo benefitov. A práve tie dokazujú, že smiech je ten najlepší liek.

Reklama/advertisment:

A vďaka nemu sa nemusíte brať vážne.

#1 Zastavuje stres a pocit úzkosti

Ak sa cítite pod tlakom a vyčerpane, skúste sa z chuti rozosmiať. Je to to najlepšie, čo môžete urobiť. Zmeškali ste ráno autobus? Vonku prší a fúka vietor? Skúste sa rozosmiať. Žijete, dýchate, ste a môžete veľa vecí zmeniť. Je to len zlé počasie. Ani to však nemusí ovplyvniť vašu náladu. Ak sa so smiechu stane váš každodenný zvyk, ľahšie si udržíte nadhľad a nebudete sa trápiť kvôli absolútnym maličkostiam.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Photo by David Calderón on Unsplash

#2 Pomáha spáliť kalórie

Smiať sa určite oplatí aj tým, ktorí dbajú na svoju postavu. Pri smiechu dochádza k sťahovaniu brušných svalov a bránice, a ak sa zasmejete skutočne od srdca, za 15 minút smiechu spálite 10 – 40 kalórií. Vedecky to potvrdila štúdia publikovaná v magazíne International Journal of Obesity.

#3 Pomáha aj vášmu srdcu

Je vedecky dokázané, že smiech pomáha znižovať krvný tlak a je zároveň skvelým kardio cvičením pre ľudí, ktorým zdravotný stav neumožňuje cvičiť. Smiech veľmi úzko súvisí aj s pozitívnym prístupom k životu, a preto sa optimisti v priemere dožívajú viac než ľudia, ktorí neustále na niečo hundrú. Všetko je v našej hlave. A je to naozaj tak.

#4 Naštartuje imunitu

Pri problémoch s imunitou vám taktiež pomôže smiech a optimizmus. Pri smiechu totiž to aktivujeme T-lymfocyty, ktoré sú nevyhnutnou zložkou nášho imunitného systému. Preto ak cítite, že na vás niečo lezie, skúste sa od srdca zasmiať.