Toto je 10+ tých najlepších citátov od Sathya Sáí Babu. Muža, ktorý predbehol svoju dobu

0
Photo by Sharon McCutcheon on Unsplash

Reklama/advertisment:

Sathya Sáí Bába (23. november 1926 – 24. apríl 2011) bol človekom, ktorý sa rodí len veľmi výnimočne. Tento Ind túžil ľudí priniesť znalosti o duchovnom svete. Nešiel cestou revolúcie, ale lásky. Svojou vnútornou múdrosťou inšpiruje ľudí aj po svojej smrti.

Reklama/advertisment:

Samozrejme, človek, ktorý žije inak než väčšina, rozdeľuje ľudí na dva tábory. Jedny ho budú milovať a druhí nenávidieť. Našťastie tento “guru lásky” mal predsa len viac milovníkov než odporcov. Nečudo. V prednáškach apeloval nielen na morálku, poctivosť, právo či spravodlivosť, ale týmito pojmami aj žil.

Why is it a futile effort to satisfy the cravings of the mind? Bhagawan lovingly explains today. The mind seeks to acquire something with much effort in the hope that its possession will give pleasure. But the pleasure derived from it does not last long. And the sorrow caused by its loss is considerable. There is trouble during the process of acquisition. Possession confers only temporary pleasure. The loss of the object leaves a trail of misery. Very often the pain from loss exceeds the pleasure from gain. It is a futile waste of one's life to go after such transient pleasures. Realising the meaninglessness of such pursuits the sages practised self-control as the means to enduring happiness. They evolved the technique of turning the senses and the mind inward to seek the source of lasting bliss. Control of the mind is the means to moksha (liberation). Purity of mind is the primary requisite. #saibaba #sathyasai #sairam #sathyasaibaba #love #all #serve #all #help #ever #hurtnever #god #baba

A post shared by Sathya Sai's Message (@themessageofsai) on

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Mnohých zaujme na Sai Babovi aj fakt, že sa nehlásil k žiadnemu náboženstvu. Tvrdil, že skutočné duchovno nepatrí žiadnej relígii, ale sa nachádza v každom človeku. A s tým súhlasia milióny ľudí na celom svete. Vybrali sme pre vás tie najlepšie citáty tohto človeka, ktoré vám ukážu, že skutočná múdrosť je naozaj nadčasová.

#1 Je len jediná spoločenská kasta, kasta ľudstva. Je len jedno náboženstvo, náboženstvo lásky. Je len jediný jazyk, jazyk srdca. Je len jediný Boh a Ten je prítomný všade.

Photo by Monica Galentino on Unsplash

#2  Predtým, než prehovoríš, polož sebe tieto otázky: Je to, čo chceš povedať milé, nutné a pravdivé? Je to lepšie ako ticho?