Na úkor Slovákov do Štvrťfinále, cez Fínov do semifinále!

0

Reklama/advertisment:

KODAŇ – Štvrťfinálové stretnutia MS 2018 priniesli okrem skvelého hokeja aj prekvapenia. Áno, reč je hlavne o Švajčiarsku, ktoré porazilo vo štvrťfinálovom zápase favorizované Fínsko 3:2.

Reklama/advertisment:

Prekvapenie sa okrem iného konalo aj v zápase Švédska a Lotyšska, kde Švédi síce postúpili, no Lotyši držali so severanmi dlho vyrovnanú partiu a o postupe sa rozhodlo až v poslednej tretine. Zápas medzi Švajčiarmi a Fínmi sa začal celkom svižne a už v 7. minúte sa otváralo skóre vďaka Nutivaarovi, ktorý poslal Fínov do vedenia. Švajčiari hrozili, no fínska obrana bola pozorná. Do šatní sa však šlo za stavu 1:0 a tak bolo všetko otvorené. To sa Fínom aj vyplatilo, nakoľko v druhej tretine prišla “smršť” v podaní “Helvétov”.

Tí dokázali streliť v priebehu štyroch minút neskutočné 3 góly a razom bolo všetko inak. V 10. minúte vyrovnával po dorážke Corvi, v 13. minúte poslal Švajčiarov do vedenia strelou pomedzi betóny Vermin a už o 30 sekúnd zvyšoval dorážkou do prázdnej brány Hofmann. 3. tretina priniesla už len jeden gól, v 9. minúte sa po peknej presilovkovej kombinácii presadil Rantanen a skorigoval tak výsledok na 2:3. Súboj v Henringu sledovalo 5634 divákov, tí zo Švajčiarska mali po zápase dôvod na poriadne oslavy.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment: