Pol roka pracovala viac než 80 hodín týždenne. Z tejto skúsenosti si vzala ponaučenie na celý život

0

Reklama/advertisment:

Hemiplegická migréna je epigenetické ochorenie, ktoré sa prejaví pri určitých podmienkach. U Pauly to bol práve nadmerný stres, ktorý bol spôsobený nadmerným pracovným vyťažením v kombinácii s vyčerpávajúcim tréningom.

Je nevyhnutné naučiť sa povedať nie

GIVING BACK IN OUR COMMUNITY . . This morning @georgiadisgeorgiado @_geedub and I went food shopping with the donations raised at the @justbreathelondon #kindmarket plus top ups received from the awesome @rachrichardson1984 @instasampigeon and @rhiannon_heather_thomas . . Through this little #poundsofpositivity project we gave food to the #Mannasociety shelter (www.mannasociety.org.uk) in #SE1 which helps the homeless in our area. We walk past all these people everyday busy on our way to work with our noses buried on our phones or just simply too stuck in our own heads to take notice. Today we changed that and hopefully made our little #LondonBridge community a little bit kinder and better . . #giving #kindness #justbreathelondon #sundaymorning #gooddeed #mindfulness #meditation #mentalhealth #justbreathelondon #huffingtonpost #balance #balancedlife #balancedliving #lifebalance #balancehacks #lifeinbalance #worklifebalance #burnout #burnouttobalance #liferehab #burnoutdiaries #burnoutgirl #london

A post shared by Paula Bellostas Muguerza (@_burnoutgirl) on

Reklama/advertisment:

Paula vidí, aká chorá je dnešná spoločnosť. Pod neustálym tlakom sú nielen konzultanti, ale aj ľudia z ostatných profesií. Často ignorujú prejavy vyčerpania a nepočúvajú svoje telo. Tak isto ako Paula. Tá po šiestich mesiacoch 80-hodinového týždenného pracovného času nakoniec vyhorela.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Po pár dňoch v nemocnici nasledovala intenzívna terapia. Paulu sledoval nielen všeobecný lekár, ale aj psychológ a neurológ. Teraz je opäť v práci. Neustále však musí dbať na štyri základné veci. Zdravú výživu, ľahkú formu cvičenia, rekonvalescenciu a vnútorný stav mysle. Práve vnútorná pohoda je to najdôležitejšie.

Po svojej skúsenosti si Paula založila na Instagrame účet _burnoutgirl, ktorým chce u ľudí zvýšiť povedomie o tom, že syndróm vyhorenia sa môže týkať každého z nás. Odporúča žiť jednoduchý a naplnený život. Možno nebudete mať materiálny blahobyt, ale budete sami sebou. A ten pocit vám nemôže nikto vziať.

Pre Quar.sk napísala Mia.

Zdroj: indy100.com