Pol roka pracovala viac než 80 hodín týždenne. Z tejto skúsenosti si vzala ponaučenie na celý život

0
instagram.com/_burnoutgirl

Reklama/advertisment:

Neustále sa za niečím naháňame. Aby sme si splnili (ne)potrebné sny, pracujeme na plný plyn. Čo sa však stane, ak sa práca nestane pre nás len zdrojom obživy ale hlavným zmyslom života? Prečítajte si príbeh mladej ženy, Pauly Bellostas Muguerza, ktorú šialené pracovné tempo takmer obralo o to najdôležitejšie. O samotný život.

Reklama/advertisment:

Pracovný stres je problém, o ktorom treba hovoriť. Až traja z piatich ľudí zažívajú pocity extrémneho vyčerpania a mentálneho stresu v dôsledku pracovnej preťaženosti. No mnohí zamestnávatelia práve očakávajú od svojich zamestnancov, že práca v ich spoločnosti sa stane hlavnou náplňou ich života. Pracovná flexibilita či schopnosť pracovať pod stresom. To sú kľúčové pojmy, ktoré bežne ľudia uvádzajú v životopisoch. Ktovie, možno ste ich do svojho CV-čka uviedli aj vy.

Dlhodobý stres v práci však nie je výhodný ani pre zamestnávateľov. Zamestnanci sú menej výkonní, častejšie sú práceneschopní, čo sa skôr či neskôr odrazí i na celkovej prosperite firmy.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Zažila to na vlastnej koži

A LITTLE BIT OF KINDNESS… . . #throwbackthursday pic to last week when 500 Londoners came together to sit and meditate away from the hustle and bustle of our mad city. My friends and I were lucky to be selected by the awesome @justbreathelondon to run a little #poundsofpositivity project where we can use some of the money that was raised at the event’s #kindmarket to spread some #kindness in our communities… . . We have decided to top up the donation with our own money and will be buying food for a homeless shelter in our area. The #mannacentre does an awesome job at keeping people off the street in these cold days and they need all the help they can get. If you want to join us and donate some money, please message me! . . #mindfulness #meditation #giving #londonbridge #balance #balancedlife #balancedliving #lifebalance #balancehacks #lifeinbalance #worklifebalance #burnout #burnouttobalance #liferehab #burnoutdiaries #burnoutgirl #tbt

A post shared by Paula Bellostas Muguerza (@_burnoutgirl) on

Bývala manažérka konzultačnej firmy, Paula Bellostas Muguerza, pracovala šesť mesiacov 80 hodín týždenne. Podľa nej to bola bežná norma, ktorú od nej vyžadovala spoločnosť. Za to, že zabudla na súkromie, si zaslúžila povýšenie. Cestovala z mesta do mesta, z krajiny do krajiny, až kým jej vlastné telo nepovedalo “dosť.”