Prater – Viedenský zábavný park

0

Reklama/advertisment:

Zábavným parkom Prater sa nachádza na okraji Viedne. Už teraz je veľkou atrakciou hlavne u slovenských ale aj zahraničných turistov.  Nachádzajú sa tu atrakcie pre malých aj veľkých. Sú naplnené  adrenalínom a domov si odnesiete skvelé nezabudnuteľné zážitky.
Vstup do areálu je zadarmo, platí sa len za jednotlivé atrakcie. Maximálna cena za atrakciu je 5€. Celý areál je otvorený 24 hodín denne. Pre romantické duše, ako som napríklad aj ja, je tu Wiener Riesenrad, 65 metrov vysoké ruské kolo z ktorého je výhľad na celé mesto. V tomto ruskom kolese je možné, aby si ľudia niektorú z 15 kabín prenajali na romantickú súkromnú večeru.  Ďalšou obľúbenou atrakciou je 500 metrov dlhá húsenicová dráha Megablitz, ktorá sa rúti koľajnicami rýchlosťou až 70 kilometrov za hodinu. Nezabudnuteľný zážitok aspoň pre mňa. Taktiež sa tam nachádza 37 metrov vysoká U-rampa, takzvaný Bumerang, či katapult Turbo Boost, ktorý vás vystrelí do vzduchu rýchlosťou prekračujúcou približne 100km/h. Už aj pre milovníkov adrenalínu je to veľa a už len pri pohľade na to sa začína točiť hlava. Predsa len od nás zo Slovenska je to len na skok. Avšak, aby som nerozprávala len o atrakciách pre dospelých…
Pre menšie deti tam jazdí vláčik. Vláčik vás prevezie cez celý areál zábavného parku. Jazda trvá približne 20 minút a určite je to zážitok ako pre malých tak aj veľkých.

Článok pokračuje na ďalšej strane…

1
2
Predchádzajúci článokGrécko – čo by ste o ňom mali vedieť?
Ďalší článokTOP 5 múzeí v New Yorku
ZDIEĽAŤ