Čo by ste mali vedieť o opaľovaní sa v soláriu?

0

Reklama/advertisment:

Ak máte nejaké väčšie znamienka, prelepte ich leukoplastom počas pobytu v soláriu. Nezabudnite, že medzi prvou a druhou návštevou solária musí byť 48 hodinová pauza. Potom sa môžete opaľovať približne každých 24 hodín, je to však individuálne. Musíte zistiť ako vaša pokožka na umelé svetlo zareagovala.

Reklama/advertisment:

Najdlhšia doba jedného pobytu v soláriu je 25 minút a aj to už je naozaj maximum. Priemerne by to malo byť tých 10 až 12 minút, podľa typu pokožky.

Kto by sa nemal opaľovať v soláriu?

Určite sa neopaľujte v soláriu ak máte nejaké kožné ochorenie alebo máte čo i len nábeh na niečo podobné. Taktiež sa neodporúča opaľovať sa ľuďom, ktorí majú dedičné kožné a iné vážne ochorenia.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Neodporúča sa opaľovať ani osobám, ktoré majú na tele príliš veľa znamienok. Nie je to vhodné a mohli by z toho vzniknúť vážne ochorenia.

Neopaľujte sa v soláriu ani v prípade, že beriete nejaké lieky, ktoré zvyšujú citlivosť pokožky na UV žiarenie a tak by mohlo dôjsť k spáleniu.

Nezabúdajte, že opaľovať pod umelým svetlom v soláriu sa nemôžete ak ste tehotná pretože takéto opaľovanie by bábätku neprospelo. O tom či sa opaľovať alebo neopaľovať v prípade, že dojčíte sa radšej poraďte so svojim lekárom.

Článok pokračuje na ďalšej strane…

1
2
3
Predchádzajúci článokAko neochorieť v zime?
Ďalší článokTipy a triky pre každú ženu
ZDIEĽAŤ