Ženy sú jedinečné bytosti: Toto je 5 fascinujúcich faktov o ženskom tele, ktoré vás rozhodne prekvapia

0
Photo by Daria Shevtsova from Pexels

Reklama/advertisment:

Poznáte to? Tabletky proti bolesti sa vymysleli preto, aby sa žena s chrípkou mohla postarať o muža, ktorého trápia soplíky. Áno, uznávame, ten vtip je trošku sexistický, no aj veda dokázala, že ženský organizmus toho zvládne naozaj veľa. Toto je 5 fascinujúcich faktov o ženskom tele, o ktorých ste pravdepodobne ani len netušili.

#1 Ranné nevoľnosti v tehotenstve majú svoje opodstatnenie

Photo by Daniel Reche from Pexels

Reklama/advertisment:

Aj keď sú krajne nepríjemné, v skutočnosti sú dobrým znamením. Telo jednoducho kopíruje starodávny obranný mechanizmus, ktorý zabránil najmä tehotným ženám zjesť otrávené či pokazené jedlo. Je dokázané, že u žien, ktoré prechádzajú rannou nevoľnosťou, je výrazné nižšie riziko potratu. Čakajú silné a zdravé bábätko.

#2 Ženy sú schopné robiť viacero vecí naraz

Aj keď je mužský mozog o niečo väčší než ženský, ženy majú vo všeobecnosti o 3% vyššiu inteligenciu. Závery štúdie ukázali, že ženy dokážu narozdiel od mužov robiť viacero vecí naraz a v ich mozočku je až o 30 percent viac nervových prepojení. Práve to im pravdepodobne dovolí vynikať v multitaskingu.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

#3 Majú silnejší imunitný systém

Photo by Moose Photos from Pexels

Podľa záverov vedcov z Gent Univerzity, X chromozóm, ktorý majú ženy v svojej genetickej výbave, dáva do vienky viac micro-RNA, nukleovej kyseliny, ktorá výrazne posilňuje imunitný systém. Preto majú ženy vo všeobecnosti silnejšiu imunitu než muži.

#4 Ženy sa z choroby dostanú oveľa rýchlejšie

Je vedecky potvrdené, že hormón estrogén, ktorého ženy majú predsa len viac ako muži, je zodpovedný za potlačenie zápalových procesov v tele. Preto sa ženy vo všeobecnosti dostávajú z chorôb oveľa rýchlejšie než muži. Možno preto, aby sa potom o nich mohli s láskou postarať.

#5 Antikoncepcia ovplyvňuje atraktivitu

pixabay.com