Trápi vás nespavosť? Vyskúšajte týchto sedem jednoduchých trikov

0

Reklama/advertisment:

Ak máte plnú hlavu myšlienok, určite vám pomôže denník. Je to jedinečný spôsob, ktorý vám pomôže “vypísať” sa zo všetkého, čo vás trápi. Väčšinou sú to tie isté veci a problémy. Uvidíte, ako vám odľahne. A pokojná myseľ viac nebude vzdorovať spánku.

Dajte si vaňu

Reklama/advertisment:

Horúca vaňa či teplá sprcha dokáže zázraky. Doprajte si ju skôr, než sa vyberiete do spálne. Teplá voda vám pomôže uvoľniť telo a tak odbúrať nahromadený stres.

Vyhnite sa ťažkému jedlu

Photo by Jasmin Schreiber on Unsplash

Pred spaním by ste nemali byť hladný ako pes, ani sa napchať do prasknutia. Je dobré zvoliť si zlatú strednú cestu a na večer si dopriať niečo malé a výživné. S ťažkým žalúdkom sa zaspáva o dosť ťažšie.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Venujte sa meditácii

Pár minút večernej meditácie vám taktiež pomôže zbaviť sa negatívnych myšlienok. Naladíte sa na duchovnú vlnu, ktorá vám pripomenie, že skutočne sa nemáte za čím hnať a prečo stresovať. Stojí za to vyskúšať si napríklad duchovnú praktiku Lotosový kvet. Tá s vami dokáže spraviť hotové zázraky.

Ponaťahujte sa

Photo by Juliette Leufke on Unsplash

Osvojte si pilates, jogu či kalanetiku. Prakticky je úplne jedno, ktoré cvičenie si zvolíte. Dôležité je, aby vás bavilo a aby ste ho vedeli praktizovať pravidelne. Aj krátke ponaťahovanie stuhnutého tela vám môže dopomôcť ku kvalitnému spánku.