Trápi vás nespavosť? Vyskúšajte týchto sedem jednoduchých trikov

0
Photo by Ben Blennerhassett on Unsplash

Reklama/advertisment:

Každý, kto aspoň jednu noc v živote strávil bezduchým zízaním na plafón, určite povie, že danú skúsenosť si neželá zopakovať. Telo je unavené, no myseľ pracuje na plný plyn. Jediné, po čom túžite, je ponoriť sa do sladkého spánku. Avšak zdá sa, že vlastný organizmus bojuje proti vám. Podľa odborníkov môže byť príčinou insomnie, teda chronickou nespavosťou, aj maličkosť. Ak sa chcete konečne vyspať doružova, skúste vyskúšať týchto 7 jednoduchých trikov.

Reklama/advertisment:

Tieto jednoduché zmeny dokážu veľa. Ak ich zavediete do praxe, konečne nebudete musieť každú noc stráviť počítaním ovečiek.

Odstráňte zo spálne všetky elektronické zariadenia

Photo by Konstantin Dyadyun on Unsplash

Radi pozeráte v posteli televízor? Tak tento váš zlozvyk skutočne veľmi negatívne pôsobí na váš spánok. Elektronika do spálne rozhodne nepatrí. Preto z nej odstráňte nielen televízor, ale aj tablet, notebook či telefón. Je vhodné vrátiť sa ku klasickému budíku. Zobudí vás dokonca lepšie, ako aplikácia na mobile.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Zariaďte si spálňu útulnejšie

Vaša spálňa by sa nemala zmeniť na pracovisko. Preto si ju zariaďte tak, aby vo vás evokovala oddych. Investujte do kvalitných vankúšov a matracov, zaobstarajte si nočnú lampu s mäkkým svetlom a skúste sa vyhnúť podobnému osvetleniu, ktoré máte v kanceláriu. Všetko vo vašej spálni by vám malo pripomínať, že toto je vaše miesto na oddych.

Píšte si denník

Photo by rawpixel on Unsplash