Pod studenou sprchou: Toto sú hlavné dôvody, prečo by ste ju mali vyskúšať

0
Photo by Seth Doyle on Unsplash

Reklama/advertisment:

Viete si predstaviť, že by ste sa ráno vymotali z postele a išli by ste rovno pod studenú sprchu? Pre niekoho je to možno desivá predstava, zatiaľ čo iný berie sprchovanie studenou vodou ako každodenný rituál. Podľa vedcov liezť pod studenú sprchu sa určite oplatí. Pár sekúnd fyzického nepohodlia určite stojí za tie výhody, ktoré vám práve studená sprcha poskytne.

Zvýši sa vám imunita

Photo by Marion Michele on Unsplash

Reklama/advertisment:

Ak neustále trpíte rôznymi chorobami, pričom máte pocit, že ste vyskúšali už skutočne všetko, skúste posilniť svoju imunitu práve studenou sprchou. Je vedecky dokázané, že ľudia, ktorí sa pravidelne sprchujú studenou vodou, majú v krvi vyššiu hladinu bielych krviniek. To sú práve tí malí pomocníci, ktorí majú na starosti imunitu nášho organizmu.

Rozprúdi sa vám krv

A to vás zaručene preberie lepšie, než ďalšia šálka kávy. Ak sa teda ráno neviete prebrať, vyskúšajte túto (šokovú) terapiu. Možno aj vás príjemne prekvapí dôsledok. Ráno robí deň. Na to netreba zabúdať.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Zvýši sa vám plodnosť

Photo by Luma Pimentel on Unsplash

Teplo zabíja spermie. Vedci zistili, že u mužov, ktorí sa pravidelne začali sprchovať studenou vodou, sa v priebehu 5 mesiacov zvýšilo množstvo spermií až o 500 percent. Studená sprcha môže byť prírodnou cestou, ktorá pomôže riešiť problém s mužskou neplodnosťou.

Ľahšie schudnete

Pri sprchovaní sa studenou vodou telo musí začať spaľovať aj tzv. “hnedý tuk.” To je tuková vrstva, ktorá je zodpovedná práve za teplo. Práve preto je ľuďom trpiacim nadváhou oveľa teplejšie, než ľuďom s nižšou hmotnosťou. Keď je telu zima, spaľuje tuk až o 15-krát rýchlejšie, než pri bežnej teplote.

Budete reagovať oveľa pohotovejšie

Photo by Headway on Unsplash