Nedarí sa vám zaspať? S týmto jednoduchým trikom sa vám to podarí do jednej minúty

0
Photo by Bekah Russom on Unsplash

Reklama/advertisment:

Ste unavení, v hlave máte pretlak myšlienok, no napriek obrovskému vyčerpaniu stále hľadíte do tmavého stropu? Nezúfajte. Ukážeme vám, že zaspávanie už viac nemusí byť takým problémom. 

Reklama/advertisment:

Z času na čas sa to môže stať každému z nás. Ak sa však tento scenár opakuje každú noc, určite vám to nepridá na pocite vnútornej pohody. Ráno sa budíte čoraz vyčerpanejší a chronická únava sa stane kľúčovým pocitom, ktorý vo vás dominuje. Dá sa s tým niečo robiť? Hlavu hore. Vedci tvrdia, že zaspať vám môže táto jednoduchá technika.

Liekom na spanie sa radšej vyhnite

Lieky na spanie môžu fungovať, no človek si na nich neraz vypestuje závislosť. Vyskúšajte radšej techniku, ktorú propaguje doktor Andrew Weil. Techniku nazval ako 4-7-8 pričom tvrdí, že ju môže ľahko aplikovať aj ten najuponáhľanejší človek na svete. A nedostatok času, ako vieme, je hlavným problémom, s ktorým sa pasuje väčšina západnej civilizácie.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Zaspíte za menej než minútu

Photo by Jonathan Fink on Unsplash

Táto technika je zvláštnou technikou dýchania, ktorá umožňuje prijať do seba viac kyslíka. A v čom teda spočíva? V niekoľkých jednoduchých krokoch, ktoré zvádne každý z nás. Tu sú:

  • Jazykom sa dotknite horných zubov. Nechajte si ho tam počas celého cvičenia
  • Vydýchnite vzduch a pri výdychu urobte zvuk “uuu”
  • Zavrite ústa, pomaly dýchajte nosom a počítajte do štyroch
  • Zadržte dych a počítajte do sedem
  • Pomaly vydychujte vzduch a v duchu počítajte do osem, pritom vydávajte zvuk “uuu”, rovnako, ako ste to urobili pri druhom kroku
  • Celý tento cyklus trikrát zopakujte
Photo by Ben Blennerhassett on Unsplash