Nebudete veriť, že sú pravdivé. Týchto 5 jedinečných faktov o zdraví vám vyrazí dych

0
Photo by CATHY PHAM on Unsplash

Reklama/advertisment:

Vedci neustále pokračujú v štúdiu ľudského tela. Čím viac tajomstiev sa im odkrýva, tým viac sú fascinovaní ľudským organizmom. Neraz prídu na skutočné zaujímavosti. Dnes vám predstavíme najnovšie poznatky z oblasti vedy, ktoré vás určite prekvapia. Sú to však informácie, ktoré skutočne stoja za pozornosť.

#1 Ženy potrebujú viac spánku než muži

Photo by Andalucía Andaluía on Unsplash

Reklama/advertisment:

A nie, nie je to preto, že by sa menili na spiace princezné. Veda však dokázala, že dostatok spánku je pre ženy skutočná nevyhnutnosť. Jeho nedostatok znášajú oveľa ťažšie než muži, čo môže viesť až k depresiám či stavom úzkosti. Preto milí páni, ak chcete mať doma spokojnú a šťastnú manželku, nechajte ju pospať aspoň cez víkend o trošku dlhšie.

#2 Absencia raňajok nenesie v sebe žiadne zdravotné riziko

Photo by Jannis Brandt on Unsplash

Pamätáte sa, ako nám v detstve naše mamy vtĺkali do hlavy, že raňajky sú základom dňa a že si nemôžeme dovoliť ich vynechať? Strašili nás kadečím; žalúdočnými vredmi, nadváhou, vážnymi zdravotnými komplikáciami. Tento mýtus má na svedomí agresívna kampaň spoločnosti General Foods z roku 1944, ktorá vyrábala raňajkové cereálie. Žiadna štúdia však nutnosť raňajok nepotvrdila.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

#3 Muži potrebujú mať svojich “kamošov”

Je to dôležité najmä pre ich psychické zdravie. Je vedecky dokázané, že muži, ktorí majú svoju partiu minimálne 4 – 5 priateľov, s ktorými sa stretávajú aspoň 2x týždenne, majú silnejšiu imunitu, aj menšie riziko vzniku psychických problémov.

#4 Triaška vám pomôže schudnúť

Photo by Alexandre Croussette on Unsplash