Naozaj funguje. Vedci potvrdili, že tento obľúbený nápoj skutočne urýchľuje proces chudnutia

0
Photo by Jarek Ceborski on Unsplash

Reklama/advertisment:

Vo svete panuje poriadny paradox. Zatiaľ čo polovica sveta hladuje – tá druhá chudne. Obezita sa však doslova stáva epidémiou, ktorá je spôsobená viacerými faktormi. Takmer nulová fyzická aktivita, pri ktorej človek takmer nevychádza z auta, nedostatočný pitný režim, aj to v podobe sladených nápojov, zlá životospráva. Človek sa však musí chcieť zmeniť sám. Inak to nebude mať žiaden zmysel. Ak ste sa však rozhodli niečo urobiť s nadbytočnými kilami, máme pre vás skvelú informáciu. Ľudia v štúdii ,publikovanej v časopise Journal of the American College of Nutrition and Obesity v priemere schudli 2,5 kg bez toho, aby držali diétu či cvičili. Stačilo, že do pitného režimu zaradili obľúbený nápoj.

Skutočne pomáha

Photo by Jia Ye on Unsplash

Reklama/advertisment:

Tento “zázrak” sa určite nachádza aj vo vašej komore. Je to zelený čaj. Výsledky štúdie sú jednoznačné: Pitie zeleného čaju vedie k zníženiu telesnej hmotnosti bez akýchkoľvek ďalších zmien životného štýlu.” To však neznamená, že by ste sa mali spoliehať iba naň, no na druhej strane, ak vám chýba motivácia a pocit aspoň malého úspechu, pitie zeleného čaju vám môže napomôcť nakopnúť samotné chudnutie.

Mnohí ľudia strácajú chuť na zmenu práve preto, že nevidia výsledky. Prvé malé víťazstvo môže ukázať práve zelený čaj. S ním sa chudne oveľa rýchlejšie. Závery štúdie dokázali, že kofeín a flavonoidy, ktoré sú obsiahnuté práve v zelenom čaji, výrazne urýchľujú proces chudnutia.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Antioxidanty majú v procese chudnutia kľúčovú rolu

Photo by Joaquim Salat on Unsplash