Chcete byť zdraví? Stačí vám dodržiavať týchto 10 jednoduchých pravidiel

0
Photo by Jon Ly on Unsplash

Reklama/advertisment:

Žiť zdravo nemusí byť také náročné, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Stačí si osvojiť týchto 10 jednoduchých a najmä ľahko zapamätateľných pravidiel, ktoré vám pomôžu udržať si zdravie a to bez toho, aby ste celý život strávili vo fitnescentre či dodžiavaním nezmyselných diét. Čím skôr ich začleníte do života, tým skôr sa budete cítiť lepšie. A to je presne to, o čo nám ide, však?

#1 Zbavte sa zlozvykov

Photo by Nicolas Ladino Silva on Unsplash

Reklama/advertisment:

To je základ. Zdravý životný štýl nikdy nedosiahnete, ak budete každú chvíľu siahať po cigaretke. Podľa odborníkov sa stačí len pevne rozhodnúť. A nehľadať výhovorky, ani príležitosť na kompromis s vaším zlozvykom.

#2 Nepodvádzajte!

Vyhýbajte sa slnečnému žiareniu a vykašlite sa na solárko. Rakovina kože je vážny problém, ktorý môže dostihnúť aj vás. Ak sa neviete vzdať hnedej pokožky, siahnite radšej po samoopaľovacích krémoch. Tie majú predsa len menej škodlivých účinkov než solárium.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

#3 Jedzte čokoládu

Photo by Sheelah Brennan on Unsplash

Raz za čas sa potešte hriešne dobrým kúskom kvalitnej čokolády. Život je príliš krátky na to, aby sme ho celý strávili len na mrkve či šaláte.

#4 Poznajte svoje hodnoty

Aký máte krvný tlak? Aká je veľkosť indexu vašej telesnej hmotnosti? Tieto čísla sú dôležité. Sú to ukazovatele zdravia, ktoré netreba brať na ľahkú váhu.

#5 Pravidelný pohyb

Photo by Kalen Emsley on Unsplash