Ako sa zbaviť bolesti hlavy?

0

Reklama/advertisment:

Bolesť hlavy je súčasť jednou ľudského života. Niekedy to je jednoducho len zo stresu, alebo keď toho máme proste už veľa. Ak nie ste typ človeka, ktorý si hneď vezme tabletku proti bolesti, tu sú nejaké domáce tipy  a rady ako sa bolesti zbaviť.

Káva

Reklama/advertisment:

Spravte si šálku kávy a uvidíte ako sa bolesť rýchlo pominie. Táto metóda môže zabrať, samozrejme, veľmi individuálne. Avšak určite stojí za vyskúšanie.

Masáž

Masáž spánkov veľmi pomáha k úľave od bolesti. Začnite dvoma prstami na oboch stranách hlavy a masírujte pomalými krúživými pohybmi oblasť spánkov.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Pohár vody

Voda nielenže dodá telu tekutiny, ale aj skvelo osvieži. Vodou sa často dá prekabátiť bolesť hlavy. Skúste si dať jednoducho pohár vody keď vás bolí hlava a bolesť odíde veľmi rýchlo.

Mastička

Poznáte malé čínske mastičky, ktoré pomáhajú na migrénu? Ak nie, tak si určite jednu takú zakúpte. Má sviežu mentolovú vôňu, čo dobre pôsobí pri bolestiach hlavy. Dajte si trochu na spánky a ľahnite si na pár minút. Bolesť by mala odísť.

Ak nepomôže masáž spánkov, skúste ísť na masáž tváre alebo celej hlavy k profesionálnemu masérovi. Určite sa vám uľaví. A ak už teda žiadna domáca metóda nepomáha, jediná možnosť bude asi tabletka proti bolesti. Ale skúšajte čo sa dá pretože tabletiek za život užijete ešte dosť.

Článok pokračuje na ďalšej strane…

1
2
Predchádzajúci článokAko sa starať o svoje ruky?
Ďalší článokAko sa zbaviť strií?
ZDIEĽAŤ