Týchto 9 rád vám pomôže pohnúť sa z miesta v akejkoľvek situácii

0
Photo by Devin Edwards on Unsplash

Reklama/advertisment:

Každý deň pred sebou máme množstvo povinností. Niekedy, napriek nášmu maximálnemu úsiliu, sa jednoducho nevieme pohnúť z miesta. Vtedy určite každá rada príde vhod. Toto je 9 skutočne užitočných rád, ktoré vám pomôžu pohnúť sa z miesta v akejkoľvek situácii.

Reklama/advertisment:

Je dobre si ich osvojiť. Väčšinu z nich môžete využiť v každom dni. A to sa predsa počíta.

#1 Zhlboka dýchajte

Photo by Victor Garcia on Unsplash

Nech sa už deje čokoľvek, majte na mysli, že vždy sa nájde čas na to, aby ste sa zhlboka nadýchli. Hlboké dýchanie naozaj upokojuje. Pomáha telu zbaviť sa prebytočného stresu a tak náš mozog dokáže nájsť konštruktívnejšie riešenia.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

#2 Uvoľnite si telo

Ak cítite, že sa neviete pohnúť z miesta, skúste sa uvoľniť. Postupne sa uvolnite od nôh až k hlave. Môžete to urobiť aj vtedy, keď s niekým komunikujete. Uvoľnené telo taktiež lepšie dokáže reagovať na akékoľvek situácie.

#3 Dajte si pauzu od sociálnych médií

Photo by Jaelynn Castillo on Unsplash

Ak ste pod stresom, vypnite si mobil. Zabudnite na chvíľu, že existuje internet. Ak budete bezcieľne čítať nedôležité príspevky na Facebooku, vôbec si pritom neoddýchnete. Práve naopak. Vaša psychika bude ešte viac preťažená z prebytku zbytočných informácií.

#4 Znížite spotrebu

Uvedomte si, že nepotrebujete k životu každú blbosť, ktorú uvidíte v reklame. Skúste aspoň mesiac žiť minimalistickým spôsobom. Zistíte, že v skutočnosti sa zaobíde bez väčšinu “must have” produktov. Okrem toho vám táto rada ušetrí financie, ktoré by ste inak minuli naozaj na zbytočnosti.

#5 Neodkladajte povinnosti na potom

Photo by Tran Mau Tri Tam on Unsplash