Žehlenie ako extrémny šport?

0

Reklama/advertisment:

Väčšina ľudí berie žehlenie ako nutné zlo. Je to zdĺhavá, nudná, občas sa dá povedať, že až otrocká práca. Nemusí to však tak byť vždy. Žehlenie sa totiž stalo celosvetovo uznávaným a obľúbeným extrémnym športom. Takzvané Extreme Ironing alebo Extrémne žehlenie tento rok oslávi 20. narodeniny

Reklama/advertisment:

S myšlienkou ako zmeniť neobľúbenú, avšak nutnú domácu prácu na adrenalínovú aktivitu prišiel Phil Shaw z Leicestru v Anglicku. Vymyslel adrenalínový šport spájajúci potešenie z  outdoorovej aktivity a úhľadne vyžehleného oblečenia. Zdá sa vám žehlenie na horách, útese, vodných lyžiach, či pod vodou bláznivé? Isteže je, ale ktorý adrenalínový šport v sebe neskrýva trochu šialenstva? Podstatou extrémneho žehlenia je práve žehlenie na nezvyčajných miestach.

Stačí zobrať žehličku, žehliacu dosku, tričko na ožehlenie a hor sa von na čerstvý vzduch, urobiť z nudnej domácej práce zábavu“.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Ak máte dosť odvahy, tak extrémne žehlenie môžete vykonávať naozaj kdekoľvek.

 

Nápad  spojiť žehlenie s jeho hobby – lezením po skalách skrsol  Philovi v hlave už v roku 1997. O dva roky neskôr sa vydal na turné po USA , Fidži , Novom Zélande , Austrálii a Južnej Afrike, aby tento nezvyčajný šport spopularizoval. Bol v tom naozaj úspešný. Osudovým pre tento šport sa stala práve zastávka na Novom Zélande. Phil sa tu stretol s  nemeckými turistami po Philovom vystúpení  nadšenými touto bizarnou kombináciou adrenalínu a žehlenia. Iniciovali založenie skupiny s názvom “Extreme Ironing International”, a  nemeckej  sekcie German  Extreme Ironing alebo Geis.

Článok pokračuje na ďalšej strane…

1
2
Predchádzajúci článokConverse
Ďalší článok5 vecí, ktoré by ste mali robiť ráno
ZDIEĽAŤ