Zázračné potraviny?

0

Reklama/advertisment:

Poznáte potraviny, ktoré vám dokážu predĺžiť život? Mnoho ľudí takýmto tvrdeniam neverí avšak nič nezistíte pokým to sami nevyskúšate. Niektoré potraviny totiž naozaj dokážu zlepšiť zdravotný stav a mnohé tiež fungujú ako prevencia proti rôznym druhom ochorení. Určite sa oplatí tieto potraviny poznať a zaradiť ich do svojho jedálnička.

Cesnak

Reklama/advertisment:

Cesnak je podľa odborníkov najlepšie prírodné antibiotikum. Okrem toho skvele pôsobí na cievy a tak sa považuje za skvelú prevenciu pred srdcovo-cievnymi ochoreniami. Má skvelé účinky aj pri liečbe rakoviny a pri jej prevencii. Silné antibakteriálne účinky sú jeho  veľkou zbraňou  proti rôznym zápalom.

Chia semienka

Možno ste o takomto niečom ešte nepočuli, ale tieto semienka sú úžasnou výživou pre organizmus. Skvele ho prečisťujú a dodávajú telu potrebnú energiu. Sú plné antioxidantov, minerálov, omega-3 a omega-6 mastných kyselín. Taktiež sú bohatým zdrojom vitamínov a vlákniny.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Kokosový orech

Toto tropické ovocie sa nie na darmo nachádza na opustených ostrovoch. Dokáže vám totiž poskytnúť výživnú stravu aj na týždeň bez toho aby telu niečo chýbalo. Podporuje trávenie a v podstate s klasickým orechom nemá nič spoločné. Obsahuje množstvo minerálov ako sú napríklad meď alebo horčík. Taktiež obsahuje vápnik, ktorý je skvelý na zuby i kosti. Železo, ktoré je kokosovom orechu obsiahnuté je nevyhnutnou zložkou krvi.

Brokolica

Brokolica patrí do zoznamu najzdravších potravín sveta pre svoje blahodarné účinky pre zdravie človeka. Je veľmi silnou zbraňou proti rakovine pretože neutralizuje karcinogénne látky. Má samostatné účinky pre ženy, ale aj mužov a obsahuje veľké množstvo živín. Vláknina, bielkoviny, draslík, vápnik či horčík sú telu potrebné látky a brokolica sa môže pýšiť ich vysokým obsahom.