Vychytávky, ktoré sa vám hodia: Tieto lifehacky vám uľahčia každodenný život

0
Photo by Daniel Xavier from Pexels

Reklama/advertisment:

Dennodenne narážame na množstvo drobností, ktoré vyžadujú našu pozornosť aj energiu. Preto jednoduché zlepšováky nám môžu uľahčiť život. Internet je skvelým priestorom, v ktorom môžeme naďabiť na množstvo tipov & trikov, ktoré stojí za to si osvojiť. Preto sa nebojte vyskúšať riešiť známe veci trošku nevšedným spôsobom:

#1 Keď nemôžete sklepať teplomer

Reklama/advertisment:

Ako správne sklepať teplomer? Niekedy sa môže stať, že liehový (pretože používanie ortuťového je zakázané), nemôžete sklepať a to napriek tomu, že sa naozaj snažíte. Keď to nejde, na pomoc príde fyzika. Podľa portálu fyzmatik.pise, stačí využiť odstredivú silu. Vložte teplomer do ponožky či látkového vrecúška, poriadne s ním zatočte a za chvíľku máte kvapalinu v teplomeri presne tam, kde ju potrebujete mať. Dávajte však pozor na upevnenie, nech vám teplomer nevypadne z ponožky či vrecúška.

pixabay.com

#2 Bežte potichu

Chcete mať pri behu lepšiu kondičku a výdrž? Tak vyskúšajte malý trik. Pri behu skúste bežať čo najtichšie. Vydržíte tak bežať dlhšie aj rýchlejšie.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

#3 Jednoduchšie učenie

Ak si potrebujete niečo rýchlo zapamätať a nechcete, aby vám informácia rýchlo vyfučala z hlavy, vyskúšajte túto jednoduchú techniku:

  • 10 krát si prečítajte text
  • 10 krát si to povedzte nahlas
  • 2 krát si to napíšte na papier

#4 Všímajte sa gestá

Chcete odhaliť, či človek hovorí pravdu? Stačí, ak budete dávať pozor na jeho gestikuláciu. Vo všeobecnosti platí jednoduché pravidlo: Ak hovoríme pravdu, viac gestikulujeme. Pri lži sme strnulí, pretože sa podvedome obávame, že nás prezradí reč nášho tela.