Všetko, na čom záleží, je ľudskosť. Tieto nádherné prejavy lásky dojmú aj vás

0
Photo by Aarón Blanco Tejedor on Unsplash

Reklama/advertisment:

Keby vám niekto položil otázku: “Čo si urobil dnes preto, aby bol svet lepší?” Aká by bola vaša odpoveď? Nemusíte hneď darovať obličku či zachrániť ľudí z horiaceho mrakodrapu. Svet je plný hrdinov, ktorí sa nedostanú na titulky magazínov, no aj oni sú dôkazom toho, že v každom človeku sa ukrýva cítiaca bytosť. Niekto, komu nie je ľahostajný okolitý svet. Niekto, kto vie nezištne pomôcť. Neveríte? Máme na to viacero dôkazov.

#1 Posledné slová

Photo by Daan Stevens on Unsplash

Reklama/advertisment:

Pracujem ako ošetrovateľ, dobrovoľník v jednom hospici. Ľudia vedia, že tu prídu zomrieť. Tie posledné chvíle sa im snažím čo najviac uľahčiť. Dnes som bol pri jednom lekárovi, ktorý umieral. V čase svojej najväčšej slávy bol veľké zviera, známa kapacita. Dve a pol hodiny mi rozprával svoj životný príbeh, spovedal sa mi z vecí, z ktorých mi stávali vlasy dupkom. Bol som pri ňom až do samého konca.

#2 Letenky

Moji rodičia nechceli ísť na promócie mojej sestry, pretože si nemohli dovoliť kúpiť letenky. Moja sestra, ktorá bojovala s rakovinou, mala za sebou viacero operácií, si však zaslúžila, aby ju pri promócií videli rodičia. Celé leto som brigádoval, aby som mohol kúpiť letenky celej našej rodine. Rodičia sa rozplakali od šťastia.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

 #3  Voľný stup pre každého

Musím otvorene povedať, že ľudia ma nemajú radi. Vnímajú ma ako negatívneho a večne uhundraného človeka, ktorý si pre päť centov nechá vŕtať do oboch kolien, nielen do jedného. Preto som sa rozhodol zmeniť. Dnes som do svojho fitnesscentra umožnil každému voľný vstup. Tá radosť v očiach druhých ľudí bola na nezaplatenie.

#4 Nákup zadarmo

Photo by Jordan Madrid on Unsplash