Týkajú sa nás všetkých: Toto sú (Super)schopnosti, ktoré by si mal osvojiť každý človek na Zemi

0
Photo by Sonnie Hiles on Unsplash

Reklama/advertisment:

Sú veci, ktoré ovládame (takmer) všetci. Vieme písať, čítať, nie je nám cudzia ani práca na počítači. No zamysleli ste sa niekedy nad tým, ktorá schopnosť je tá NAJ? Niečo, čo by malo byť esenciálne pre každého žijúceho človeka na Zemi?

Reklama/advertisment:

Práve túto otázku si položil sarhan182, užívateľ Redditu. My sme pre vás vybrali tie najlepšie odpovede, ktoré vo vás zanechajú skutočne silný dojem.

#1 “Vedieť sa ospravedlniť. Keď sa ospravedlníte, vôbec z vás neubudne. Práve naopak. Je to nevyhnutná súčasť osobného rastu.”

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:


#2 “Vedieť, kedy je lepšie mlčať. Zbytočné slová narobia viac škody, než úžitku.”

Photo by Kristina Flour on Unsplash

#3 “Naučiť sa základnú prvú pomoc. Ktovie, možno práve vy budete mať možnosť zachrániť život blízkemu človeku.”


#4 “Osvojiť si základy finančnej gramotnosti. Môže vám to ušetriť množstvo problémov.”


#5 “Vedieť kriticky myslieť. Je dôležité nevnímať každú informáciu, ktorá sa mihne v médiách, ako čistý fakt. Kritické myslenie je pre zdravú spoločnosť základom.”

Photo by bruce mars on Unsplash

#6 “Nauč sa povedať nie. Nemusíte na všetko prikývnuť len preto, aby vás prijalo okolie. Vedieť povedať NIE je umenie. Ak si ho však osvojíte, uľahčí vám život.”


#7 “Najprv počúvať, až potom rozprávať. Mnohí si myslia, že nie je nič ťažké v umení vypočuť si druhého človeka. V skutočnosti vie počúvať len málokto. Každý netrpezlivo čaká na to, kým naňho príde rad. Všetci chceme rozprávať, no počúvať chce len málokto.”