TOP 10 o Severnej Kórei

0

Reklama/advertisment:

O Severnej Kórei počul už každý, ale viete aj to, aké zákony tam platia? Čo je u nich zvykom a čo povinnosťou? V Severnej Kórei berú veci veľmi vážne a tak vám neodporúčame sa tam nasťahovať. Ak však máte opačné plány, mali by ste vedieť aspoň tieto veci.

  1. V Severnej Kórei je schválených 28 účesov. Ženy si môžu vybrať zo 14 účesov, pričom rozhoduje aj vek ženy. Ak je žena mladá, môže mať vlasy dlhšie. Ak sú však vydaté, tak musia nosiť vlasy na krátko. Dĺžka vlasov u mužov nesmie byť väčšia ako 5 centimetrov. Starší muži môžu mať dĺžku vlasom do 7 centimetrov.
  1. Schválená marihuana. Tiež vás to prekvapuje? Je pravdou, že marihuana je tu schválená, ale za držanie pervitínu vám hrozí smrť. Konkrétnejšie guľka do hlavy.
  1. Počuli ste už o trojgeneračnom treste? Ak v Severnej Kórei spáchate nejaký zločin, nebudete odsúdený len vy, ale aj vaše deti a rodičia, takže si rozmyslite, či vám to za to stojí.
  1. Každý učiteľ v tomto štáte musí vedieť hrať na akordeóne a vedieť čítať a písať.
  1. Zvláštnosťou taktiež je, že momentálne majú rok 104. Prečo je to tak? Začali ho totiž počítať od narodenia Kima Il Sunga, ktorý sa narodil 15. apríla 1912.
  1. V bežnej domácnosti nie je možné vypnúť rádio. Dá sa ho iba stíšiť.
  1. V krajine fungujú iba tri televízne stanice. Jedna je určená na pracovný týždeň a ďalšie dve na víkend.
  1. Moderátori spravodajstva musia prejavovať emócie. Ak je správa smutná, musia plakať. Ak je správa šťastná, musia sa usmievať a podobne vyjadrovať radosť.
  1. V Severnej Kórei sa nachádza jeden z najväčších štadiónov na svete. Má kapacitu aj 150 tisíc ľudí.
  1. Modré rifle sú v Severnej Kórei zakázané! Predstavujú totiž kapitalistický západ, čiže Ameriku.