To najcennejšie v živote je Život. Dokazujú to svedectvá ľudí, ktorí prežili pokus o samovraždu

0
Photo by Yingchou Han on Unsplash

Reklama/advertisment:

Väčšina z nás vníma život ako absolútnu samozrejmosť. Len ľudia, ktorí sú vážne chorí, si uvedomujú hodnotu a cennosť každého okamihu, ktorý majú pred sebou. Na druhej strane sú však tí, ktorí sa nevedia popasovať so svojimi problémami. Nerozprávajú o tom, čo ich trápi a preto neraz hľadajú východisko zo svojich ťažkostí v samovražde. Ak si však vezmú život, táto voľba sa už nedá viac vziať späť. Neúspešní samovrahovia, ktorých sa podarilo zachrániť, tvrdia, že spáchanie samovraždy bola absolútnou hlúposťou. Ich príbehy vám ukážu, že to najcennejšie v živote je samotný život. 

#1 Som víťaz!

feminineflips

Reklama/advertisment:

“Vydala som sa za muža, ktorý ma roky deptal. Po niekoľkých neúspešných pokusoch o samovraždu a terapii som nakoniec vyhrala nad sebou. Dnes som mala prvé preteky, skončila som na treťom mieste. Avšak víťazstvo nad sebou je tou najväčšou výhrou.”

#2 Nestala som sa ďalšou v poradí

kingoftrashpandas

“Vždy som si myslela, že budem len ďalším číslom v smutnej štatistike tínedžerských samovrážd. Nakoniec som sa rozhodla zabojovať. Život za to stojí. Ďakujem vám.”

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

#3 Prvé výročie

Insidious_Pie

“Dnes máme z priateľom prvé výročie nového života. Spoznali sme sa v psychiatrickej liečebni po tom, čo sme sa obaja pokúšali spáchať samovraždu. Chvála Bohu, že sa nám to nepodarilo!”

#4 Koncert snov

BabyBadger_