Takúto ponuku ihneď odmietnite. Toto sú 4 varovné signály toho, že pracovná ponuka, o ktorú sa uchádzate, nie je v poriadku

0
pixabay.com

Reklama/advertisment:

Každý, kto sa na dlhší čas ocitol bez práce, môže potvrdiť, že toto obdobie nebýva jednoduché. Nájsť si ponuku, ktorá vám bude vyhovovať, tiež nie je jednoduché. A nielen to. Často musíte poslať množstvo životopisov a motivačných listov, kým vás konečne zavolajú na pracovný pohovor. Avšak ani tam nemáte vyhraté.

Reklama/advertisment:

Užívatelia sociálnej siete Reddit sa podelili s osobnými skúsenosťami. Zverejnili, čo bolo pre nich červenou zástavou na pracovnom pohovore, na ktorom nebolo všetko v poriadku. Ak zaregistrujete niečo podobné, môže to byť znak toho, že ste narazili na neserióznu firmu. A od takej sa treba držať čo najďalej.

#1 Keď ani len netušíte, o čo tam vlastne ide

Nádejný budúci zamestnávateľ vám môže nasľubovať hory- doly. Miesto toho, aby vám na pohovore prezradil praktické veci a spýtal sa vás na vaše pracovné skúsenosti, vám bude ťahať medové motúzy popod fúzy. Bude vám tvrdiť, že firma čakala iba na vás. Neprezradí však, aké je jej zameranie, ani čo budete robiť. Je to pasca. Neraz práve takéto firmy vyberajú od svojich zamestnancov peniaze.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Photo by bruce mars from Pexels

#2 Neprofesionálne vzťahy

Pracovné interview by sa malo jednoznačne niesť v profesionálnom duchu. Ak si všimnete vzájomné napätie a tlak medzi jednotlivými zamestnancami, je to znamenie, že sa deje niečo nekalé. V profesionálnej oblasti by mali vládnuť normálne medziľudské vzťahy. Ak je tam toxické prostredie, poobzerajte sa radšej po niečom inom.

#3 Keď už včera bolo neskoro

Ak vás personalista tlačí na to, aby ste čo najskôr prišli na pohovor, pretože inak premeškáte životnú príležitosť, zbystrite pozornosť. Je to znak podvodného jednania, pretože seriózne spoločnosti takto nekonajú. Nič vám neujde. Ak sa neviete dohodnúť na termíne pohovoru, ktorý by vám vyhovoval obidvom, vedzte, že takáto práca za to nestojí.