Svet ako ho nepoznáte- fakty,ktoré vás zarazia

0

Reklama/advertisment:

Svet je naozaj zaujímavým miestom. Myslíme si, že už vieme mnoho, no je toho veľa, čo ešte preskúmané nebolo. Je veľmi zaujímavé čo všetko sa na svete deje.Či už v prírode, vo vesmíre alebo aj v bežnom živote.

Reklama/advertisment:

Prinášame vám niekoľko zvláštnych a výnimočných faktov z celého sveta. Možno ste sa tiež niekedy zamýšľali nad otázkami, ktoré nedávajú úplne zmysel, ale vždy ste proste túžili po odpovedi či vysvetlení. Tak teda tu je niekoľko faktov, ktoré vás určite dostanú.

  1. Banány sú zahnuté preto, lebo sa prirodzene naťahujú za slnkom.
  2. Keď si spravíte horúci kúpeľ vo vani, spálite približne rovnaké množstvo kalórií ako pri 25 minútovej prechádzke.
  3. Ak si robíte doma kocky ľadu a do foriem nalejete vodu z vodovodu, kocky po zamrznutí budú biele. Ak takto urobíte s varenou vodou, kocky ľadu budú číre.
  4. Keď sa porežete papierom, cítite väčšiu bolesť než pri normálnom porezaní sa.
  5. Pri chudnutí tukové bunky nemiznú z tela preč, len sa zmenšujú.
  6. Vráskavec obrovský je najväčším a najťažším zvieraťom, aké kedy existovalo. Váži až 180 ton.
  7. Aktuálne na Zemi žije až 7,3 miliárd ľudí.
  8. Na svete existuje park, v ktorom môžete podať ruku vydre cez malý otvor v skle. Nachádza sa v Japonsku.
  9. Vo Švajčiarsku platí zákon, že ak vlastníte morské prasiatko, musíte ich mať dve. Ak by ste mali iba jedno, považuje sa to za týranie zvierat. 
  10. V Istanbule nájdete automaty, do ktorých keď hodíte plastovú, recyklovateľnú fľašu, automat poskytne jedlo a vodu túlavým psom.

O svete v iných krajinách je vždy zaujímavé dozvedieť na niečo nové. Je to svet, ktorý nám nie je tak známy a tým sa stáva pre nás zaujímavým miestom, plným nových vedomostí. Počuli ste už o niektorých faktoch, ktoré boli spomenuté vyššie?

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment: