S hlupákom sa nevyhádaš: Toto je 10 prípadov, kedy ľudia tvrdošijne trvali na svojom

0
Photo by rawpixel on Unsplash

Reklama/advertisment:

Vedieť si priznať svoju chybu je dar, ktorým disponuje len málokto. Niekedy sa ľudia dokážu pohádať do krvi, aby sa presvedčili, že… nemali pravdu. Napriek usvedčujúcim faktom však tvrdošijne trvajú na svojom omyle. Vybrali sme pre vás sumár skutočných bizarností, ktorým niektorí dospelí.

Reklama/advertisment:

A možno sú len príkladom, že niekedy aj múdry skutočne schybí.

#1 Koza je koza a ovca je ovca

Photo by Peter Lloyd on Unsplash

“Moja priateľka si doposiaľ myslí, že ovca je samičkou kozy. Pozreli sme spolu rôzne prírodopisné dokumenty, prelúskali učebnice zoológie. Bohužiaľ ju nič nedokázalo presvedčiť o opaku.”

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

#2 Trošku mimo

“Kamarát sa ma snažil presvedčiť, že Pensylvánia v skutočnosti leží v Rumunsku. Nedal si povedať, že si ju pomýlil s Transylvániou.”

#3 Keď slnko nie je slnko

Photo by Andy Hutchinson on Unsplash

“Jedna spolužiačka na vysokej sa ma snažila presvedčiť o tom, že mesiac je vlastne to isté, než Slnko. Myslela si, že keď Slnko zapadá, opäť v noci vychádza, pričom ukazuje svoju odvrátenú stranu.”

#4 Pán prsteňov

“Mala som kolegu, ktorý bol veľký fanúšik Pána prsteňov. Dodnes je presvedčený, že táto séria vznikla na základe skutočných udalostí. Podľa neho bola na zemi éra, v ktorej žili víly, elfovia a draci.”

#5 Austrália je len výmysel

Photo by Keith Zhu on Unsplash