Osamotení roboti zažívajú tiché senzácie sveta!

0

Reklama/advertisment:

Príbeh ilustrátora Matta Dixona:

“Moje meno je Matt Dixon. Viac ako 10 rokov maľujem obrazy robotov. Skúmam svet, v ktorom žijú a zbieram toto umenie do kníh, ktoré nazývam „Transmissions“.”

 

Reklama/advertisment:

“Odkedy mi diagnostikovali zriedkavé ochorenie oka v roku 2015, čas, ktorý trávim so svojim robotickým umením sa pre mňa stal oveľa vzácnejším. Moje ochorenie, škvrnitá dystrofia, znamená, že pomaly strácam moje centrálne videnie. Neexistuje na to žiaden liek a je nemožné povedať, ako rýchlo sa prejaví zhoršenie. Jednoducho, neviem ako dlho budem fungovať tak, ako fungujem.”

 

 

“Vedieť, že niekde v budúcnosti je deň, ktorý na mňa čaká, kedy budem musieť prestať alebo zmeniť spôsob akým pracujem, je desivé, ale je to perfektná motivácia a myslím si, že nikdy som nebol produktívnejší než teraz. Potreba objavovať svet, v ktorom moje roboty žijú nikdy nebola taká silná. Moja práca ma vždycky bavila a aj baví, ale od kedy som sa dozvedel o mojom očnom ochorení, oveľa viac si vážim každý ťah štetcom.”

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

 

 

“Kvôli ochoreniu som sa nejaký čas cítil dosť zle, ale naozaj to bolo iba upozornenie, že si mám vychutnať moment a užiť si senzácie, ktoré sú okolo nás. Dúfam, že toto je tá správa, ktorú moji roboti zdieľajú so svetom.”