Očarujúca viac-rozmerná krajina! Japonský umelec na-komponoval 100 fotografií krajiny, ktoré odfotografoval!

0

Reklama/advertisment:

Japonský vizuálny umelec Nobuhiro Nakanishi neverí, že čas môže byť zachytený, ale jeho najnovšia výstava nám ukazuje ako to môže vyzerať, keby sme naozaj zachytili čas v našich dlaniach.

 

 

Reklama/advertisment:

Tento projekt je nazývaný Layer Drawings, i keď fráza „drawnings“ ako „maľby“ je tu len obrazne. Nakanishi v skutočnosti na-komponoval túto výstavu tak, že preniesol stovky fotografií, urobených v rôznych časových intervaloch, do štvorcových akrylových panelov. Ak sa pozriete zo správneho uhla, fotografie vyzerajú, že pomaly zapadajú do seba, predtým než sa všetky vytratia do veľkej škvrny. Všetky panely dokopy vyjadrujú nejaký časový úsek, pričom každý panel presne vystihuje individuálny moment časového postupu.

 

 

„Zachytenie hromady času ako sochy alebo obrazca umožňuje ľuďom zažiť prchavosť času.“, píše Nakanishi na jeho oficiálnej stránke. „Všetci sme predmetom plynutia času, aj keď každý z nás ho cíti a vníma po svojom … V tejto výstave som sa pokúsil znázorniť čas a priestor ako senzáciu, ktorú zdieľame všetci – ľudia i umelci.“ Výstava Layer Drawings bola vystavená ešte v decembri 2016 na islamskom festivale. Zažite to na vlastnej koži a posuňte myšou nižšie, straťte sa v čase!

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment: