Nevzdal sa: 9-ročný chlapček v terminálnom štádiu rakoviny urobil všetko preto, aby sa dočkal narodenia sestričky

0
Twitter/LADbible

Reklama/advertisment:

Rakovina sa nevyberá. Ak si však za obeť vyberie dieťa, každému to príde nefér. Nedá sa pochopiť, prečo je práve ono, ktoré má mať pred sebou niekoľko desaťročí života, odsúdené na predčasnú smrť. Život malého Baileyho mal však zmysel. Bol krátky, no v sebe niesol silné posolstvo. Bol bojovníkom, ktorý mal prečo žiť. Jeho snom bolo dožiť sa narodenia sestričky.

Reklama/advertisment:

Napriek zlým prognózam lekárov sa mu to podarilo. Tí neboli vôbec optimistickí. Rodičom deväťročného Baileyho Coopera z Patchway v južnom Gloucestershire oznámili, že chlapec má pred sebou niekoľko dní, maximálne týždňov života. Chlapček však vedel, že jeho mama čaká dieťatko. Bol zmierený s tým, že zomrie, no chcel si splniť ešte jeden sen. Popestovať maličkú sestru a vybrať jej meno. Stihol to, a malej sestričke dal meno Millie.

Neskorá diagnostika rakoviny

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Brailey mal vzácny typ  non-Hodgkinového lymfómu, ktorý mu žiaľ diagnostikovali príliš neskoro. V roku 2016 sa chlapec sťažoval na bolesti žalúdka, no krvné testy nezistili nič. Až keď rodičia trvali na ďalších testoch a vyšetreniach, dozvedeli sa desivú skutočnosť. Ich chlapec mal lymfóm, pričom v rozvitom štádiu tretieho stupňa. Prvotná liečba síce zabrala, ale vo februári 2017 nastala recidíva. Lekárom sa pár týždňov opäť podarilo bojovať s chorobou, no v auguste 2017 choroba opäť udrela s takou silou, že nádej na vyliečenie chlapca sa prakticky rovnala nule.

Málokto veril, že sa dožije narodenia sestričky