Nemohli si dovoliť kúpiť invalidný vozík pre synčeka. Mladú rodinku zachránil nápad stredoškolských študentov

0
Photo by Eliott Reyna on Unsplash

Reklama/advertisment:

Výchova dieťaťa, ktoré sa nerozvíja štandardne, môže byť pre rodinu nielen obrovskou skúškou, ale aj darom. S príchodom takéhoto dieťaťa sa razom zmenia priority všetkých navôkol. Všedné problémy strácajú svoju dôležitosť a človek sa teší s drobných pokrokov, ktoré pre zdravého jedinca predstavujú absolútnu samozrejmosť. Takýmto darom bol aj príchod Cilliana Jacksona, 2-ročného chlapčeka z amerického mestečka  Farmington, v meste Minnesota.  Rodina si nemohla dovoliť drahý invalidný vozík, no nápad študentov predčil všetky ich očakávania.

Reklama/advertisment:

Veď posúďte sami:

Vo svete sa dejú aj dobré veci

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Ako uvádza portál New York post, rodičia malého chlapčeka, ktorý trpí vzácnym genetickým ochorením, si nemohli dovoliť zaplatiť viac než tisíc dolárov za nákup invalidného vozíka. Preto sa študenti z robotického krúžku z Farmington High School z Farmingtonu rozhodli pomôcť Cillianovi špeciálnym spôsobom. Stredoškoláci nemali k dispozícii potrebné finančné prostriedky, mali však ohromnú dávku šikovnosti a kreativity.

Preto s pomocou učiteľa skonštruovali robotické kreslo, ktoré pomôže malému Cilianovi integrovať sa do bežného života. Tyler Jackson, Cillianov otec tvrdí, že Cilian má fyziologické príznaky podobné ako pacienti trpiaci detskou mozgovou obrnou. Napriek tomuto hendikepu mu nechýba chuť do života. Objavuje a skúma prostredie vôkol seba podobne, ako jeho rovesníci.

Učiteľa prekvapila kreativita študentov

pixabay.com