Najhoršie väzenie sveta- Alcatraz!

0

Reklama/advertisment:

Alcatraz znamená v preklade vták. Je to ostrov v San Franciscu v Kalifornii. Keď nahliadneme do histórie, Alcatraz pôvodne slúžil ako vojenská pevnosť a časom sa z tejto mohutnej stavby stalo väzenie s najvyšším strážením. Práve sem privádzali tých najhorších z najhorších. Oficiálnym väzením sa Alcatraz stal 1.januára 1934. Práve v tomto väzení boli zadržaní aj známi kriminálnici ako slávny Al Capone, ktorý aj po uväznení ešte riadil svoj gang alebo tiež známy vtáčí muž Alcatrazu, celým menom Robert Franklin Stroud. Alcatraz bol však z dôvodu vysokých finančných nákladov v roku 1963 zatvorený.

Reklama/advertisment:

Toto väzenie však skrýva jeden príbeh troch väzňov, ktorí sa pokúsili o útek. Jedná sa konkrétne o Franka Morris a a bratov Anglinovcov. Svoj útek dlho vymýšľali a naplánovali ho do absolútnych detailov.  Z toaletného papieru a vody vytvorili napodobeninu ľudskej hlavy. V priestore, kde sa strihali väzni pozbierali nejaké vlasy, nalepili ich na hlavy z papiera a vytvorili tak dojem ľudskej hlavy. Každý mal vytvorenú svoju napodobeninu. V deň úteku položili papierové hlavy na posteľ a prikryli ich perinou. Oklamali tak stráže, pretože to vyzeralo, že väzni sú v celách a spia.

Von z ciel sa dostali cez šachtu, ktorú vraj postupne deň za dňom vydlabávali lyžičkami, vidličkami a inými predmetmi, ktoré mali k dispozícii. Po tom, čo sa údajne dostali von z  Alcatrazu však o nich nikto nikdy nepočul. Sú tú teórie, že ich zožrali žraloky alebo sa utopili v studených vodách Sanfrancistického zálivu. Oficiálne však boli vyhlásení za nezvestných a pravdepodobne utopených. Je tu však aj šanca, že sa zachránili a prežili tento útek. To už však nie je známe. Alcatraz však oficiálne nepotvrdil žiadny úspešný útek z tohto väzenia za jeho existenciu, teda 30 rokov.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Článok pokračuje na ďalšej strane…

1
2
3
Predchádzajúci článokAko ušetriť peniaze?
Ďalší článokJesenný detox tela i mysle
ZDIEĽAŤ