Na čo si dať pozor v letnom období

0

Reklama/advertisment:

Leto so sebou prináša mnoho radostí, pekných spomienok a zážitkov avšak často aj nepríjemných skúseností, úrazov a mnoho iného. Ak túžite zažiť leto bez obáv a len s úsmevom na perách určite si dajte pozor na týchto pár vecí.

Opaľovanie

Reklama/advertisment:

Cez leto sa opaľujeme stále. Nielen keď ležíme na ležadle a vystavujeme svoje telá slnku. Ale aj keď len skočíte ráno do obchodu. Slnko stále svieti a my musíme byť chránení pred jeho škodlivým žiarením. Nezabudnite si ani jeden deň telo natrieť opaľovacím krémom. Chránite tak svoju pokožku, ale aj vaše zdravie.

Úpal

Bolesti hlavy, nízky tlak a všetko sa zrazu točí. Aj to sú príznaky nepríjemného letného úpalu. Dajte si pozor na silné Slnko medzi 12-tou a 15-tou hodinou. Určite si chráňte hlavu šiltovkou, klobúkom alebo aj uterákom. Vyhnete sa tak ťažkostiam na dovolenke.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Pitný režim

Naozaj nikdy si nezabudnite so sebou zobrať fľašu vody, keď niekam idete. Počas teplých letných sa odporúča vypiť aj 3 litre vody. Možno sa to niekomu zdá priveľa no keď je teplo naše telo vylučuje oveľa viac vody ako v bežné chladnejšie dni. Preto je potrebné tekutiny stále dopĺňať.

Kúpanie

Ak ste milovníkom vody a celé leto strávite väčšinou v bazéne, na kúpaliskách alebo v mori nezabúdajte na jeden veľmi dôležitý fakt. Voda odráža slnečné lúče a tak sa pokožka oveľa rýchlejšie môže spáliť vo vode ako na suchu. Počas kúpania sa uistite, že ste stále chránení opaľovacím krémom.

Článok pokračuje na ďalšej strane…

1
2
Predchádzajúci článokAko zahnať letnú nudu
Ďalší článokAko riešiť problémy
ZDIEĽAŤ